Marzy im się centrum sportów wodnych

W ciągu dwóch lat nad jeziorem Krzywym w Olsztynie powstanie kompleks całorocznych obiektów sportowo-rekreacyjnych. Wartość inwestycji to ok. 70 mln zł. Urząd miasta ogłosił w poniedziałek przetarg na wykonawcę tej inwestycji.
Marzy im się centrum sportów wodnych
Według władz miasta inwestycja będzie atrakcją turystyczną Olsztyna.

Zaprojektowano budowę centrum sportów wodnych oraz całorocznej bazy dla kajakarzy. Budynki będą wyposażone w sale ćwiczeń, przebieralnie i zaplecze odnowy biologicznej. Powstanie też hala i boiska do siatkówki plażowej, gry w squasha, a także skatepark, snowpark i sezonowe lodowiska.

Zbudowane zostaną nowe pomosty i molo, hangary dla jednostek pływających, wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych i zimowych. Wokół jeziora wytyczony będzie szlak do turystyki pieszej i rowerowej, który zimą pełnić ma funkcję toru dla nart biegowych.

Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 70 mln zł, z czego 25 mln zł pochodzi ze środków unijnych, przyznanych gminie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. Budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad jeziorem Krzywym ma potrwać do końca 2014 r.

Jezioro Krzywe ma powierzchnię 412 ha i jest największym jeziorem w granicach administracyjnych Olsztyna. Linia brzegowa liczy 22,5 km, tworzy wiele zatok i półwyspów. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

oj jakie to niezbędne i będzie coś można "szarpnąć" ze środków unijnych- prawda?

Karino, 2012-10-03 20:07:57 odpowiedz

OJ MARZY MARZY

RÓŻA, 2012-10-01 21:52:26 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU