PARTNER PORTALU
  • BGK

Marzy im się centrum sportów wodnych

  • PAP    1 października 2012 - 19:30
Marzy im się centrum sportów wodnych

W ciągu dwóch lat nad jeziorem Krzywym w Olsztynie powstanie kompleks całorocznych obiektów sportowo-rekreacyjnych. Wartość inwestycji to ok. 70 mln zł. Urząd miasta ogłosił w poniedziałek przetarg na wykonawcę tej inwestycji.
Według władz miasta inwestycja będzie atrakcją turystyczną Olsztyna.

Zaprojektowano budowę centrum sportów wodnych oraz całorocznej bazy dla kajakarzy. Budynki będą wyposażone w sale ćwiczeń, przebieralnie i zaplecze odnowy biologicznej. Powstanie też hala i boiska do siatkówki plażowej, gry w squasha, a także skatepark, snowpark i sezonowe lodowiska.

Zbudowane zostaną nowe pomosty i molo, hangary dla jednostek pływających, wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych i zimowych. Wokół jeziora wytyczony będzie szlak do turystyki pieszej i rowerowej, który zimą pełnić ma funkcję toru dla nart biegowych.

Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 70 mln zł, z czego 25 mln zł pochodzi ze środków unijnych, przyznanych gminie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. Budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad jeziorem Krzywym ma potrwać do końca 2014 r.

Jezioro Krzywe ma powierzchnię 412 ha i jest największym jeziorem w granicach administracyjnych Olsztyna. Linia brzegowa liczy 22,5 km, tworzy wiele zatok i półwyspów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Karino, 2012-10-03 20:07:57

    oj jakie to niezbędne i będzie coś można "szarpnąć" ze środków unijnych- prawda?
  • RÓŻA, 2012-10-01 21:52:26

    OJ MARZY MARZY