PARTNER PORTALU
  • BGK

Maszty komórkowe w uzdrowiskach

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    26 października 2010 - 07:37
Maszty komórkowe w uzdrowiskach

Posłowie, nie blokujcie rozwoju teleinformatycznego regionów – wołają przedsiębiorcy zrzeszeni w PKPP Lewiatan. Toczy się walka o nowelizację tzw. ustawy uzdrowiskowej.
Jej projektem zajmą się sejmowe komisje samorządu terytorialnego i zdrowia. Obowiązująca od 2005 r. ustawa o lecznictwie uzdrowiskowym oraz o gminach uzdrowiskowych blokuje rozwój sieci komórkowych i skazuje 44 miejscowości mające status uzdrowiska na bycie technologicznym skansenem, a ich mieszkańców i gości na cyfrowe wykluczenie – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Ustawa sprawia, że w takich miejscowościach jak: Sopot, Krynica, Ustka, Augustów, Szczawnica, Kudowa-Zdrój czy podwarszawski Konstancin-Jeziorna, nie wolno instalować nadajników telefonii komórkowej.

O zniesienie zakazu zabiegają operatorzy. Alarmują, że ruch w sieciach stale rośnie, bo coraz więcej osób rozmawia czy korzysta z Internetu przez komórkę. Nawet jeśli problemów nie ma dziś, to pojawią się wkrótce.

Stanowisko Lewiatana nie pozostawia wątpliwości: jednoznaczny zakaz należy znieść. Według Lewiatana przepisy nie powinny wykluczać możliwość instalowania stacji nadawczych co do zasady, lecz jedynie wtedy, gdy są ku temu rzeczywiste przesłanki – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.