PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowieckie: Sejmik województwa będzie mógł obradować na wyjeździe

  • PAP/AT    18 kwietnia 2016 - 19:55
Mazowieckie: Sejmik województwa będzie mógł obradować na wyjeździe
Marszałek uznał, że sesje w terenie umożliwią rozwiązywanie konkretnych spraw w danym subregionie (fot.mazovia.pl/Michał Słaby)

• Radni podjęli decyzję, że sesje Sejmiku Województwa Mazowieckiego będą mogły odbywać się poza Warszawą.
• Zdaniem marszałka woj. mazowieckiego Adama Struzika jest to dobry pomysł.
• Według niego sejmik jest "reprezentantem całej wspólnoty mazowieckiej".
"Jesteśmy reprezentantem całej wspólnoty mazowieckiej, nie powinno być w ogóle bariery przed tym, żeby przewodniczący mógł zwołać posiedzenie sejmiku w dowolnym miejscu województwa" - podkreślił marszałek Struzik.

Jak dodał są propozycje i zaproszenia z różnych subregionów. "Tam też jest zainteresowanie, tym czym zajmuje się sejmik, co to jest za struktura" - mówił Struzik. Jego zdaniem wyjazdowe posiedzenia będą służyły przybliżaniu pracy sejmiku.

Ponadto, uzasadniał marszałek, sesje w terenie umożliwią rozwiązywanie konkretnych spraw w danym subregionie. "Chciałbym żeby każde takie posiedzenie wiązało się z jakimś tematem dotyczącym tej społeczności w subregionach" - podkreślił.

Tymczasem zdaniem radnego Karola Tchórzewskiego (PiS) to jest "zły pomysł". Jak zaznaczył, stolicą województwa jest Warszawa, a wyjazdowe posiedzenia to tylko chęć "pokazania się" przez marszałka i zarząd, bo - jak mówił - "nie mają z czym za bardzo wystąpić".

"Województwo jest zadłużone, sytuacja jest straszna" - powiedział Tchórzewski. W jego opinii wyjeżdżanie poza stolicę jest "marnotrawieniem" pieniędzy. "Te wszystkie prawy można załatwić w Warszawie" - podsumował.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.