PARTNER PORTALU
 • BGK

Mazowsze chce pomocy ws. janosikowego

 • Przegląd prasy/ Życie Warszawy    25 stycznia 2012 - 07:27
Mazowsze chce pomocy ws. janosikowego

Komitet „STOP janosikowemu” przekonuje, że za ścięciem tego podatku powinny zjednoczyć się gminy i powiaty nie tylko Mazowsza, ale i Śląska czy Pomorza.
Jak przypomina "Życie Warszawy” komitet złożył już w Sejmie obywatelski projekt ustawy w sprawie zmiany podatku.

Czytaj też: Mazowsze biednieje przez janosikowe

Potrzeba jednak mocnych argumentów do przekonania przeciwników zmniejszenia podatku, jakim są głównie małe gmin czyli beneficjenci janosikowego.

Stolica będąc gminą na prawach powiatu płaci podwójne janosikowe. Nowym pomysłem jest to by "ścinać” z części powiatowej a nie gminnej.

– Musimy zbudować szeroką koalicję w Sejmie. Samych posłów z Warszawy i Mazowsza nam nie wystarczy. Mam nadzieję, że możemy też liczyć na Trójmiasto, Wrocław, Poznań czy Śląsk – zapowiada w rozmowie z „ŻW”  Rafał Szczepański lider komitetu.

Cały artykuł czytaj tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • Jan Janosikowy, 2012-01-27 00:16:10

  Słusznie! Polacy muszą się zjednoczyć! Janosikowe jest potrzebne, ale obecną ustawę trzeba poprawić, aby bogatsi płacili tyile, ile faktycznie mogą, a biedni wydawali te pieniądze w sposób właściwy! Zachęcam do poparcia Akcji STOP Janosikowe. Akcję można poprzeć na facebook.pl/stopjanosikowe lub na... stronie stopjanosikowe.pl Polub Nas na Facebook! Pokażmy ilu Nas jest!!!  rozwiń
 • O8WYJ, 2012-01-25 23:11:45

  Spoko ! Damy rade! Samorządy sie zjednoczą a w jedności siła,nie?
 • foster, 2012-01-25 23:04:34

  nigdy nie wiadomo czego można się spodziewać