PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowsze liderem drogowych przetargów

  • AW/mat.pras    13 października 2011 - 11:51
Mazowsze liderem drogowych przetargów

Utrzymuje się trend wzrostowy w zamówieniach publicznych dotyczących branży drogowo-mostowej. W pierwszym półroczu najwięcej przetargów rozstrzygnięto na Mazowszu, ale goni je pod tym względem Małopolska.
Z analizy blisko 6300 wyników zamówień publicznych z branży drogowo-mostowej pochodzą z Biuletynu Zamówień Publicznych oraz Suplementu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej wynika, że największa ilość postępowań przetargowych rozstrzygnięta została w województwie mazowieckim - 757 co stanowi 12% wszystkich ogłoszonych wyników. Kolejne województwa to: małopolskie 690 (11%) oraz wielkopolskie 613 przetargów (9%). Najmniej wyników postępowań ogłoszono w lubuskim – jedynie 167, co stanowi (3%).

Przetargi o najwyższej w sumie wartości także rozstrzygnięte zostały w województwie mazowieckim, na kwotę 4 450 699 788,29 zł. Kolejne województwa z poniższego zestawienia: pomorskie i podlaskie mają znacznie niższe wartości. Najniższą miały przetargi w województwie lubuskim.

Analizę ogłoszeń przetargowych przeprowadził serwis inwestycyjno-przetargowy www.pressinfo.pl wraz z Grupą Marketingową TAI. Autorzy zestawienia (pełne zestawienie publikujemy poniżej w dziale Multimedia) sprawdzili także, jakie firmy wygrywały najwięcej przetargów w pierwszym półroczu. Liderem pod tym względem okazało się Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o.

Czytaj też: Kto buduje drogi i mosty?

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.