PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowsze tonie w długach

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    9 października 2012 - 06:47
Mazowsze tonie w długach

Mazowiecki samorząd jest zadłużony po uszy. W grudniu sejmikowi może zabraknąć pieniędzy na pensje.
Prawdopodobnie pod koniec roku zabraknie co najmniej 100 mln zł – podaje „Rzeczpospolita”.

Tegoroczne wydatki województwa początkowo planowano na ok. 3 mld zł, ale ścięto je o prawie 0,5 mld. Bieżące dochody nie wystarczają, aby kontynuować inwestycje drogowe prowadzone ze środków własnych.

Zarząd województwa nie potrafił sprzedać nie tylko Kolei Mazowieckich, ale też sieci kin Max Film.

W przyszłym roku samorząd mazowiecki czekają kolejne problemy. Województwo na pokrycie bieżących wydatków zaciągało kredyty w euro. Dotąd spłacało tylko odsetki od nich, ale od 2013 r. zacznie spłacać kapitał.

W 2011 r. zadłużenie województwa wyniosło 57 proc. Radni opozycji przewidują, że w tym roku deficyt przekroczy 60 proc. dochodów – pisze „Rzeczpospolita”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Rozsądny, 2012-10-09 14:19:42

    Kryzys na Mazowszu,środków brak,a zatem nie wspierać finansowo inwestycji nie przemyślanej,a tak bardzo chcianej przez PSL z Lubelskiego mostu w Kamieniu nad Wisłą.Pilną potrzebą jest rozwiązanie problemu w Kołbieli.Panie Struzik z PSL-u,jak to zrozumiesz,to będziesz miał przyjaciół wielu....  rozwiń
  • solidarny , 2012-10-09 09:32:37

    Jacy gospodarze ---takie wyniki finansowe !!!! / vide Styruzik,Gronkiewicz/. Wzorce przyszły z kochanej H-Ameryki , żyć na kredyt !!! A , obniżyc zarobki - urzędnikom / sobie też/, zlikwidować te głupie " trzynastki " --premie specjalne -nagrody !!! Tuski ... --- Boni -- WALKA Z PRZEROSTEM W ADMINISTRACJI !!!!!!!!!! Jak sie urzędnikowi nie podoba , niech sie zwolni , i idzie do firmy prywatnej ???? zapracować na siebie !!! a nie bazować na podatnikach i kredytach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11  rozwiń