PARTNER PORTALU
 • BGK

Mazowsze walczy z janosikowym

 • BB    28 lipca 2011 - 04:27
Mazowsze walczy z janosikowym

ZAKTUALIZOWANY. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego włącza się w akcję "Stop janosikowe". Dziś odbędzie się inauguracja akcji na Mazowszu, w której weźmie udział marszałek Adam Struzik.
Dziś (28 lipca) o godz. 12.00 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie,przy ul. Jagiellońskiej 26, w sali konferencyjnej na parterze, z udziałem marszałka Adama Struzika i Rafała Szczepańskiego – pełnomocnika Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej projektu ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego odbędzie się mazowiecka inauguracja akcji zbierania podpisów pod inicjatywą "Stop janosikowe".

Czytaj także: Zbiórka podpisów w sprawie janosikowego

Czytaj także: Kolejne podpisy za zmianami w janosikowmym

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego włączył się w akcję zbierania podpisów pod inicjatywą "Stop janosikowe" ponieważ ciągle brakuje kilkunastu tysięcy podpisów, aby móc złożyć w Sejmie projekt ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

Dziś podczas podpisywania umów w ramach RPO, marszałek osobiście podpisze się pod petycją, czym zapoczątkuje zbieranie podpisów w urzędzie i wszystkich jego delegaturach w województwie.

Tylko w zeszłym roku Mazowsze przekazało na rzecz innych województw aż 940 mln zł czyli 63 proc. swoich dochodów podatkowych. Oznacza to, że 940 mln zł wypracowanych przez mieszkańców i przedsiębiorców z Mazowsza zasiliło inne województwa. Środki te są tam przeznaczane na najróżniejsze cele, od bieżącego finansowania administracji po inwestycje.

W tym roku podatnicy z Mazowsza, przekażą innym  województwom kolejnych 628 mln zł. Co stanowi 40 proc. dochodów podatkowych województwa i jest największą pozycją w wydatkach budżetu Województwa Mazowieckiego.×
KOMENTARZE (3)

 • Kewin z rodziną!, 2011-07-28 19:12:35

  niestety nie będzie miała powodzenia ta akcja.
 • gościnna, 2011-07-28 19:01:59

  A gdyby tak PONIEKĄT spotkać się i wypić jakąś herbatkę i pogadać?Nawet gWdyby to było 9 h od warszawy,np na wybrzeżu.Niekoniecznie na Mazowszu.Wszysto może sie udać ztym janosikowym.
 • Szam Pan, 2011-07-28 18:47:30

  No cóż, zapewne mają swoje argumenty. jednym słowem wszystko trzeba zrozumieć.