PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowsze z nowym urzędem

  • PAP/Puls Biznesu    4 grudnia 2015 - 07:36

Plan resortu finansów zakłada, że więcej firm trafi pod opiekę urzędników wyspecjalizowanych we wnikliwym badaniu transakcji dużych podatników.

Jak informuje "Puls Biznesu", podatnicy z przychodami powyżej 50 mln EUR będą rozliczać się wyłącznie z tzw. strategicznym organem podatkowym, do obsługi największych firm. Ma nim być Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy (I MUS) w Warszawie.

Dla innych dużych przedsiębiorstw z przychodami wynoszącymi co najmniej 3 mln EUR, właściwych będzie 19 pozostałych wyspecjalizowanych urzędów o zasięgu wojewódzkim.

Taki jest plan ministra finansów, do którego przedsiębiorcy i doradcy podatkowi mają pewne zastrzeżenia. Zapowiedziane zmiany nazywają wręcz rewolucją. Podatnicy powinni móc się do niej przygotować, a reforma ma obowiązywać już od 1 stycznia 2016 r.

"Założeniem MF jest skupienie w I MUS pracowników o wysokiej wiedzy specjalistycznej, którzy będą mogli sprawnie kontrolować podatników dokonujących złożonych operacji gospodarczych. Należy liczyć się z tym, że to właśnie ci podatnicy będą w największym stopniu wzięci pod lupę fiskusa" - mówi Patrycja Kowalczyk, doradca podatkowy z Crido Taxand.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.