Meldowanie obowiązkowe do 2016 r.?

Nie w 2014 r. a dopiero 1 stycznia 2016 r ma zostać zniesiony obowiązek meldunkowy – tak przewiduje rządowy projekt nowelizacji ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych.
Meldowanie obowiązkowe do 2016 r.?

Zanim obowiązek meldunkowy zostanie całkowicie zlikwidowany, obywateli czeka likwidacja pewnych niedogodności, m.in. zniesienie kar za łamanie tego obowiązku.

Nie trzeba też będzie meldować wczasowiczów oraz osób, których pobyt czasowy w danym miejscu nie przekracza trzech miesięcy. Zniknie również pozostający często fikcją nakaz sprawdzania przez dozorców i administratorów nieruchomości realizacji przez mieszkańców obowiązku meldunkowego.

Czytaj też: Problematyczny meldunek

Projekt zakłąda również, możliwość zameldowania się, korzystając z pomocy ustanowionego przez siebie pełnomocnika.

Dwuletnie przesunięcie terminu zmian obowiązku meldunkowego jest spowodowane poważnymi opóźnieniami w realizacji programów dostosowywania systemów teleinformatycznych państwa do przeprowadzenia odpowiednich zmian organizacyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

po co w kraju obowiązek meldunkowy, jak i tak masę ludzi go nie przestrzega, ludzie meldunki mają w jednym miejscu a gdzie indziej mieszają, kto pamięta o tym że przed upływem 4 doby od momentu zamieszkania pod danym adresem powinien dokonać zameldowania. Niestety system ten nie jest doskonały i czę...sto stwarza po prostu fikcje meldunkowe. Skoro nie mieszka i się wyprowadził to ma obowiązek się wymeldować .... dlaczego nie ma żadnych kar za niedopełnienie tego obowiązku skoro takowy istnieje!!! co prawda jest to traktowane jako wykroczenie, ale kto tam tego pilnuje, a obywatel i tak robi co chce bo np. mimo że nie mieszka od dawna to on się nie chce wymeldować tłumacząc że meldunek jest mu potrzebny do pracodawcy, kredytu, itp a tam gdzie mieszka nie będzie mógł sie zameldować.... No i wtedy problem ma właściciel, musi składać podanie do gminy, wszczynane jest postępowanie administracyjne, które z reguły tak szybko się nie kończy i trwa niekiedy miesiącami. rozwiń

Konrad, 2012-09-26 22:30:02 odpowiedz

Uważam że MELDUNEK - TO PODSTAWOWY OBOWIĄZEK OBYWATELA !! Mieszkasz -- zameldowany ; płacisz podatki w miejscu zamieszkania zgodnie z meldunkiem !!! Głosujesz też tam !! Płacisz za śmieci -też tam ! Dosyc tej samowoli meldunkowej ; desant warszawski - zza Warszawy , n...iepłacacy za mieszkanie w tym mieście !!/ nie tylko Warszawa/ . A , poszukiwania adresowe ; przez policje sady , itd !! GDZIE MAJA KOGOŚ SZUKAĆ , JAK KTOŚ MA WYKUPIONE 3 APARTAMENTY I DWOREK ?????? A MIESZKA DALEJ NA WSI ! tAM MELDUNEK !!! SŁUŻBOM MSW POD ROZWAGĘ !! W CAŁYM CYWILIZOWANYM ŚWIECIE , W PASZPORTACH JEST ZAPISANY " ADRES ZAMIESZKANIA " - MELDUNEK - TO PODSTAWA ZAMIESZKANIA STAŁEGO !!! A , MY IDZIEMY NA UŁATWIENIA " POTENCJALNYM PRZESTEPCOM " !!! GRATULUJĘ !!! rozwiń

warszawiiak , 2012-09-19 16:31:40 odpowiedz

tak to już jest czy sie to komuś podoba czy nie jak sie zameldowali to na stałe!!!!

Jóm, 2012-09-19 14:22:15 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU