PARTNER PORTALU
  • BGK

Metropolia Warszawska: Jacek Sasin spotkał się z samorządowcami w urzędzie wojewódzkim

  • MN    8 lutego 2017 - 15:35
Metropolia Warszawska: Jacek Sasin spotkał się z samorządowcami w urzędzie wojewódzkim
Jacek Sasin spotkał się z samorządowcami z woj. mazowieckiego. (fot. Adrian Grycuk, Creative Commons)

• W środę, 8 lutego, odbyło się spotkania posła Jacka Sasina z samorządowcami z województwa mazowieckiego.

• W przeciwieństwie do gorącego spotkania Jacka Sasina w władzami i mieszkańcami Ożarowa Mazowieckiego, tym razem media zostały za drzwiami.

• Przebieg spotkania, które dotyczyło metropolii warszawskiej, relacjonowała na Twitterze burmistrz Wołomina, Elżbieta Radwan.
Spotkanie z Jackiem Sasinem odbyło się w mazowieckim urzędzie wojewódzkim i wzięli w nim udział samorządowcy z gmin woj. mazowieckiego, których sprawa metropolii warszawskiej bezpośrednio dotyczy.

Według relacji burmistrz Wołomina, Jacek Sasin już na wstępie zaznaczył, że projekt metropolii warszawskiej jest „bardzo niedoskonały”.

Wójt gminy Nieporęt wskazywał, że w projekcie o metropolii nie ma zapisu o tym, że zmiany nie odbędą się kosztem gmin. Zaznaczył, że najpierw konieczne są uzgodnienia w sprawie metropolii, a dopiero później można tworzyć projekt.

Sasin miał powiedzieć na spotkaniu, że „złe przepisy” będą usuwane w trakcie prac nad ustawą.
Burmistrz Brwinowa ustawę nazwał „wielką ściemą” – według relacji Elżbiety Radwan – a burmistrz Milanówka podkreślił, że ustawa powinna być wycofana ze względu na problem, jakim jest „wiarygodność wnioskodawcy”. Z kolei burmistrz Sulejówka miał być pierwszym, który poparł ustawę Sasina.

Czytaj też: Jacek Sasin w ogniu krytyki. Krzyki, zarzuty (zobaczcie film)

Przypomnijmy, że podczas nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy zdecydowano, że 26 marca odbędzie się referendum gminne, w którym mieszkańcy stolicy odpowiedzą na pytanie czy są "za zmianą granic miasta stołecznego Warszawy poprzez dołączenie kilkudziesięciu sąsiednich gmin".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.