PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasta chcą być coraz większe. Radni Krosna będą pytać mieszkańców

  • KrosnoCity.pl/AW    18 stycznia 2018 - 10:27
Miasta chcą być coraz większe. Radni Krosna będą pytać mieszkańców
Krosno (fot.commons.wikimedia.org/Janalexandernovalis)

Kolejne kroki w sprawie poszerzenia granic Krosna. Dziś (18 stycznia) Rada Miasta Krosna podejmie w tej sprawie decyzję.
Plany ekspansji Krosna prezydent miasta Piotr Przytocki przedstawiał już w sierpniu ur. Celem był zakup lotniska leżącego w sąsiednich gminach, a następnie zmiana granic Krosna - zajmując wykupiony teren. Kolejnym punktem ma być zmiana przeznaczenia lotniska i zainwestowanie go pod przemysł lub budownictwo mieszkaniowe. Skarbnik miasta już policzył zyski z takiej operacji.

Te plany spowodowały opór wójtów sąsiednich gmin, jednak prezydent Krosna dopiął swego. W grudniu Krosno kupiło prawo do użytkowania wieczystego "Lotniska Iwonicz" w gminach Krościenko Wyżne i Miejsce Piastowe.

- Zakup jest w kilku ratach, miasto zapewniło finansowanie, w 2017 roku to jest 700 tys. złotych - mówił pod koniec grudnia Piotr Przytocki - Miasto jest "wieczystym użytkownikiem" "Lotniska Iwonicz". W tej chwili powierzyło zarząd nieruchomości Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 ("Mechanik"), która będzie prowadziła zajęcia edukacyjne również na tej nieruchomości - zaznaczał prezydent.

Po zakupie lotniska przyszedł czas na kolejny krok. Na czwartek (18 stycznia) zwołano nadzwyczajną sesję rady miasta. Samorząd spotka się o godz. 16. Ma przyjąć tylko jedną uchwałę - w sprawie zmiany granic Gminy Miasto Krosno oraz przeprowadzenia konsultacji.

Przypomnijmy, niedawno konsultacje dotyczace poszerzenia granic miasta rozpoczęły się w stolicy województwa podkarpackiego. Rzeszów kolejny raz podejmuje się próby powiększenia swoich granic kosztem sąsiednich gmin. Chce m.in. mieć na swoim terenie lotnisko w Jasionce. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.