Miasta i gminy nie zarobią już na fotoradarach?

  • przegląd mediów/RMF24
  • 26-11-2013
  • drukuj
Gminy nie będą mogły ustawiać i używać fotoradarów. Reporter RMF FM Mariusz Piekarski dotarł do założeń projektu ustawy posłów PO.
Miasta i gminy nie zarobią już na fotoradarach?

Przewiduje on odebranie strażom gminnym uprawnień do rejestrowania wykroczeń drogowych. Wszystkie gminne fotoradary mają trafić pod opiekę Inspekcji Transportu Drogowego.

Projekt za kilka tygodni ma trafić do marszałka Sejmu. Zapisano w nim, że ma szansę wejść w życie pół roku od uchwalenia ustawy. Można się spodziewać, że miasta i gminy zbuntują się przeciwko nowym rozwiązaniom, bo wpływy z fotoradarów to pokaźna część budżetów samorządów.

Autorzy projektu tłumaczą, że chodzi o to, aby fotoradary nie były traktowane przez gminy jak maszynki do zarabiania pieniędzy.

Więcej: rmf24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

"Autorzy projektu tłumaczą, że chodzi o to, aby fotoradary nie były traktowane przez gminy jak maszynki do zarabiania pieniędzy." Gminy nie zarobią, zarobi skarb państwa. Już wolałem zarabiające gminy inwestujące pieniądze z fotoradarów na miejscu.

xxxx, 2014-01-30 18:47:48 odpowiedz

No to ładne pieniądze ITD będzie musiała wyłożyć gminom za fotoradary. Przecież fotoradary w gminach to własność samorządów.

Jan, 2014-01-30 14:32:07 odpowiedz

Nareszcie prawidłowa decyzja , jakiś niedorozwojek dał kiedyś takie uprawnienia straży miejskiej , niszcząc prawdziwą ideę straży miejskiej .

ryszard, 2013-11-26 22:00:16 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU