PARTNER PORTALU
 • BGK

Miasta i gminy nie zarobią już na fotoradarach?

 • przegląd mediów/RMF24    26 listopada 2013 - 09:58
Miasta i gminy nie zarobią już na fotoradarach?

Gminy nie będą mogły ustawiać i używać fotoradarów. Reporter RMF FM Mariusz Piekarski dotarł do założeń projektu ustawy posłów PO.




Przewiduje on odebranie strażom gminnym uprawnień do rejestrowania wykroczeń drogowych. Wszystkie gminne fotoradary mają trafić pod opiekę Inspekcji Transportu Drogowego.

Projekt za kilka tygodni ma trafić do marszałka Sejmu. Zapisano w nim, że ma szansę wejść w życie pół roku od uchwalenia ustawy. Można się spodziewać, że miasta i gminy zbuntują się przeciwko nowym rozwiązaniom, bo wpływy z fotoradarów to pokaźna część budżetów samorządów.

Autorzy projektu tłumaczą, że chodzi o to, aby fotoradary nie były traktowane przez gminy jak maszynki do zarabiania pieniędzy.

Więcej: rmf24.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (3)

 • xxxx, 2014-01-30 18:47:48

  "Autorzy projektu tłumaczą, że chodzi o to, aby fotoradary nie były traktowane przez gminy jak maszynki do zarabiania pieniędzy." Gminy nie zarobią, zarobi skarb państwa. Już wolałem zarabiające gminy inwestujące pieniądze z fotoradarów na miejscu.
 • Jan, 2014-01-30 14:32:07

  No to ładne pieniądze ITD będzie musiała wyłożyć gminom za fotoradary. Przecież fotoradary w gminach to własność samorządów.
 • ryszard, 2013-11-26 22:00:16

  Nareszcie prawidłowa decyzja , jakiś niedorozwojek dał kiedyś takie uprawnienia straży miejskiej , niszcząc prawdziwą ideę straży miejskiej .