Miasta ostro grają o dusze i podatki

  • Przegląd prasy/Puls Biznesu/PAP
  • 27-07-2011
  • drukuj
Miasta chcą skończyć z meldunkową fikcją, bo każdy obywatel to wpływy z podatków. Stawką są grube miliony.
Miasta ostro grają o dusze i podatki
Jak podaje Unia Metropolii Polskich, oficjalne dane dotyczące liczby ludności poszczególnych miast są dalekie od rzeczywistości – stwierdza „Puls Biznesu”.

Czytaj też: Zbiórka podpisów w sprawie janosikowego

W stanowisku podpisanym przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz (zabierz głos/oceńprezydenta) i prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (zabierz głos/oceń prezydenta), Unia domaga się od MSWiA, aby w trybie pilnym rozpoczęło prace nad bardziej precyzyjną metodą ustalania liczby mieszkańców.

Czytaj też: Janosikowe do zmiany

Unia podaje przykład stolicy, gdzie – jak szacuje – mieszka o pół miliona więcej osób niż podaje GUS.

Czytaj też: Janosikowe znów w sądzie

W tle są duże pieniądze, bo na podstawie liczby mieszkańców Ministerstwo Finansów oblicza subwencje wyrównawcze, które dostają miasta, a także wylicza ile muszą się dołożyć do janosikowego. Tak też obliczana jest kwota PIT, zasilająca miejską kasę.

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nie tylko miastom zależy.

sanat, 2011-07-27 18:31:05 odpowiedz

Czy nie prościej byłoby przyśpieszyć zniesienie obowiązku meldunkowego, który i tak jest od dawna fikcją i zastąpić to miejscem zamieszkania bez wpisu do d.o.?

bunia, 2011-07-27 13:24:50 odpowiedz

Na tym tle widać jaki jest stosunek urzędu do obywateli i do ich problemów , urząd powołany do służby i kosztujący miliardy , żyje własnymi problemami , problem numer jeden w tej chwili - stworzyć prawo aby urzędy dbały o dobrobyt obywateli i wspomagały pozyskiwanie dobrobytu , aby obniżenie dochodo...wości powodował obniżenie poborów urzędników rozwiń

dolniak, 2011-07-27 09:18:52 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE