Miasta ostro grają o dusze i podatki

  • Przegląd prasy/Puls Biznesu/PAP
  • 27-07-2011
  • drukuj
Miasta chcą skończyć z meldunkową fikcją, bo każdy obywatel to wpływy z podatków. Stawką są grube miliony.
Miasta ostro grają o dusze i podatki
Jak podaje Unia Metropolii Polskich, oficjalne dane dotyczące liczby ludności poszczególnych miast są dalekie od rzeczywistości – stwierdza „Puls Biznesu”.

Czytaj też: Zbiórka podpisów w sprawie janosikowego

W stanowisku podpisanym przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz (zabierz głos/oceńprezydenta) i prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (zabierz głos/oceń prezydenta), Unia domaga się od MSWiA, aby w trybie pilnym rozpoczęło prace nad bardziej precyzyjną metodą ustalania liczby mieszkańców.

Czytaj też: Janosikowe do zmiany

Unia podaje przykład stolicy, gdzie – jak szacuje – mieszka o pół miliona więcej osób niż podaje GUS.

Czytaj też: Janosikowe znów w sądzie

W tle są duże pieniądze, bo na podstawie liczby mieszkańców Ministerstwo Finansów oblicza subwencje wyrównawcze, które dostają miasta, a także wylicza ile muszą się dołożyć do janosikowego. Tak też obliczana jest kwota PIT, zasilająca miejską kasę. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nie tylko miastom zależy.

sanat, 2011-07-27 18:31:05 odpowiedz

Czy nie prościej byłoby przyśpieszyć zniesienie obowiązku meldunkowego, który i tak jest od dawna fikcją i zastąpić to miejscem zamieszkania bez wpisu do d.o.?

bunia, 2011-07-27 13:24:50 odpowiedz

Na tym tle widać jaki jest stosunek urzędu do obywateli i do ich problemów , urząd powołany do służby i kosztujący miliardy , żyje własnymi problemami , problem numer jeden w tej chwili - stworzyć prawo aby urzędy dbały o dobrobyt obywateli i wspomagały pozyskiwanie dobrobytu , aby obniżenie dochodo...wości powodował obniżenie poborów urzędników rozwiń

dolniak, 2011-07-27 09:18:52 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU