PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasta oszczędzają i zlecają

  • Przegląd prasy/Puls Biznesu    7 sierpnia 2012 - 08:03
Miasta oszczędzają i zlecają

Wspólna księgowość, zakupy i budżetowanie – niektóre miasta już to robią. Pojawiają się też pierwsze projekty outsourcingowe.
Polska jest najpopularniejszą w Europie lokalizacją centrów usług biznesowych. Do grona jego klientów powoli dołączają samorządy – pisze „Puls Biznesu”.

Katowice wybrały jednego brokera, który zajmuje się ubezpieczeniem majątku miasta, a Górnośląski Związek Metropolitalny zleca zakup energii dla większości zrzeszonych miast.

Prezydent Piotr Uszok zamierza wprowadzić wspólną księgowość, budżetowanie i finanse dla szkół.

Podobne plany ma Wrocław, ale na razie to niemożliwe, bo prawo wymaga, by w każdej szkole zatrudniona była księgowa na etacie. Pytanie, czy na pełnym, czy może na 1/36 etatu, żeby mogła być jedna księgowa na 36 szkół. Prawo jest niejasne, a nikt nie chce podejmować decyzji.

Gminy myślą o outsourcingu, ale nie wiedzą, jak się do niego zabrać. Kłopotem jest ustawa o zamówieniach publicznych. Ważne jest ustalenie odpowiednich kryteriów przy przetargu, bo istnieje obawa, że wygrają firmy z najtańszą ofertą, ale kompletnie nieprzygotowane – podaje „Puls Biznesu”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.