Miasta podatkami ratują budżety

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 19-11-2012
  • drukuj
Średnio o 4 proc. wzrośnie w przyszłym roku podatek od nieruchomości. Samorządy uchwalają maksymalne stawki, by poprawić swoje finanse.
Miasta podatkami ratują budżety

Sytuacja finansowa samorządów wymusza podwyżki opłat i podatków lokalnych, w tym głównie podatku od nieruchomości - uważa „Dziennik Gazeta Prawna".

O 4 proc. stawki wzrosną stawki w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie, Bydgoszczy, Białymstoku, Toruniu, Włocławku, Łomży i wielu innych.

Maksymalne stawki uchwalili radni Szklarskiej Poręby. W Lublinie wzrosną one o 7 proc., w Ełku - od 1,70 proc. do 6,25 proc., a w Tczewie - o 4,7 proc.

Zdziwieni mogą być mieszkańcy gmin i miast, w których od 1 stycznia 2013 r. będą obowiązywały stawki zbliżone do maksymalnych, choć dotychczas ich władze starały się pobierać znacznie niższe daniny.

Dotyczy to np. Krakowa. Mieszkańcy stolicy Małopolski będą musieli zapłacić podatek od gruntu według stawki o 10 proc. wyższej niż w tym roku, a od domów i mieszkań nawet o 13 proc. więcej - pisze „Dziennik Gazeta Prawna".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU