Miasta szykują podwyżki lokalnych podatków

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 16-08-2012
  • drukuj
Borykające się z kłopotami finansowymi samorządy przerzucają swoje problemy na mieszkańców. Zapowiadają się podwyżki podatków od nieruchomości, czynszów, komunikacji miejskiej, posiadania psa...
Miasta szykują podwyżki lokalnych podatków

"Dziennik Gazeta Prawna" przypomina, że 14 sierpnia minister finansów obwieścił górne stawki kwotowe podatków i opłat lokalnych w 2013 r. Teraz urzędy miejskie w całej Polsce pracują nad ustaleniem nowych taryf.

Będzie drożej, zapowiada gazeta, która zasięgnęła informacji w kilku miastach. Tak np. Kraków planuje zwiększenie dochodów z tytułu podatku od nieruchomości o ponad 8 proc. w stosunku do roku bieżącego, a wpływy z podatku od środków transportowych mają wzrosnąć o blisko 6 proc.

Czytaj też: Gminy podniosą podatek od nieruchomości

Gdańsk chce podnieść podatek od nieruchomości, podatek od środków transportu, opłaty targowe i miejscowe. Stawki wzrosną o 4 proc. Identyczne plany mają Katowice. Oprócz tego podwyższone zostaną tam czynsze w niektórych rodzajach lokali mieszkalnych.

Warszawscy urzędnicy twierdzą, że jeszcze nie ma decyzji dotyczących stawek podatkowych w 2013 r., ale pewne jest już, że mieszkańców stolicy czeka kolejna i to nie mała podwyżka cen komunikacji miejskiej.

Czytaj też: Drogie bilety to konieczność?

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Hau, hau na razie szczekam, ale jak skrzyknę kolegów z całej Polski a jest nas kilka milionów to będziemy gryźć!!! Azorek

glewski, 2012-08-16 15:41:07 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU