PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasteczko westernowe do dzierżawy

  • PAP    13 września 2012 - 15:41
Miasteczko westernowe do dzierżawy

Samorząd Mrągowa (Warmińsko-mazurskie) chce wydzierżawić miasteczko westernowe Mrongoville; przetarg na dzierżawę odbędzie się pod koniec września. Miasto zdecydowało się na dzierżawę, bo dwa razy nie udało mu się Mrongoville sprzedać.
"Do dwukrotnie przez nas ogłaszanych przetargów na sprzedaż Mrongoville nikt się nie zgłosił, dlatego zdecydowaliśmy się je wydzierżawić. Mamy nadzieję, że to będzie dobra decyzja, bo już wiemy, że jedna osoba jest taką dzierżawą zainteresowana, a jeszcze jest czas, by zgłosili się kolejni oferenci" - powiedziała burmistrz Mrągowa Otolia Sieminiec.

Czytaj też: Nikt nie chce westernowego miasteczka

Zdaniem Siemieniec powodem tego, że nie udało się Mrongoville sprzedać, jest bessa na rynku nieruchomości.

Mrągowo chce wydzierżawić Mrongoville na 15 lat. Zastrzega, że "dzierżawca zobowiązany będzie zachować charakter westernowego miasteczka, z możliwością jego rozwoju o inną działalność uzgodnioną z wydzierżawiającym".

Mrongoville to wybudowane w stylu Dzikiego Zachodu miasteczko westernowe. Na ponad 10 ha znajdują się tam m.in.: dworzec Mrongoville, amfiteatr, posterunek szeryfa i więzienie, ratusz, saloon, poczta, wioska indiańska oraz domki traperów.

Westernowe miasteczko proponuje turystom m.in. park rozrywki z pokazami kaskaderskimi, pokazami rodeo i jazdy konnej. Rocznie odwiedza to miejsce od 40 do 60 tys. osób - głównie w sezonie turystycznym, zwłaszcza podczas Pikniku Country.

Mrongoville działa teraz jako miejska spółka. W rozmowie z burmistrz Siemieniec przyznała, że w tym roku miasto dotowało tę spółkę kwotą 300 tys. zł.

"Ta dotacja wynikała z tego, że spółka zaciągnęła m.in. kredyty na wyposażenie miasteczka" - wyjaśniła Siemieniec. Dodała, że miastu bardzo zależy na funkcjonowaniu westernowego miasteczka, które jest jedyną tego typu atrakcją na Mazurach.

Miasteczko Mrongoville zostało oddane do użytku w 2008 roku; jego budowa, która kosztowała 8 mln zł, została dofinansowana z unijnych pieniędzy w wysokości 4,5 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.