PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto chce kupić dworzec PKS

  • AW    20 stycznia 2012 - 18:45
Miasto chce kupić dworzec PKS

Prezydent Bolesławca Piotr Roman postanowił kupić dworzec PKS, by opłaty dla przewoźników za wjazd na teren dworca były niższe.
Prezydent spotkał się z przewoźnikami, którzy dostali zezwolenie starostwa powiatowego na działalność związaną z transportem zbiorowym na terenie powiatu bolesławieckiego. Jak podaje bolesławski magistrat, celem spotkania była próba negocjacji w sprawie ustalenia wysokości stawki opłat za korzystanie przez przewoźników z dworca PKS przy ulicy Wesołej.

Negocjacje zakończyły się niepowodzeniem, gdyż stawka zaproponowana przez prezesa PKS w wysokości  3,50 zł za wjazd dla pozostałych przewoźników uznana została za zbyt wysoką.

W celu bardziej racjonalnego wykorzystania terenu dworca z korzyścią dla mieszkańców miasta i powiatu prezydent Piotr Roman (oceń działania prezydenta) zwrócił się do Zarządu Powiatu Bolesławieckiego z propozycją nabycia dworca.

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno przewoźników, jak i lokalnej społeczności, pragnących w godnych warunkach korzystać z przewozów lokalnych, składam ofertę nabycia terenu i budynku dworca PKS przy ulicy Wesołej w Bolesławcu. Gmina Miejska jako przyszły właściciel dworca PKS umożliwi przewoźnikom korzystanie z dworca za stawkę nieprzekraczającą  1zł za wjazd.- tłumaczy prezydent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • SWAT, 2012-01-21 18:40:53

    Czy to tak jak w filmie "Żądło" ? Dziś też jest na tvn 7