Miasto chce kupić dworzec PKS

Prezydent Bolesławca Piotr Roman postanowił kupić dworzec PKS, by opłaty dla przewoźników za wjazd na teren dworca były niższe.
Miasto chce kupić dworzec PKS

Prezydent spotkał się z przewoźnikami, którzy dostali zezwolenie starostwa powiatowego na działalność związaną z transportem zbiorowym na terenie powiatu bolesławieckiego. Jak podaje bolesławski magistrat, celem spotkania była próba negocjacji w sprawie ustalenia wysokości stawki opłat za korzystanie przez przewoźników z dworca PKS przy ulicy Wesołej.

Negocjacje zakończyły się niepowodzeniem, gdyż stawka zaproponowana przez prezesa PKS w wysokości  3,50 zł za wjazd dla pozostałych przewoźników uznana została za zbyt wysoką.

W celu bardziej racjonalnego wykorzystania terenu dworca z korzyścią dla mieszkańców miasta i powiatu prezydent Piotr Roman (oceń działania prezydenta) zwrócił się do Zarządu Powiatu Bolesławieckiego z propozycją nabycia dworca.

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno przewoźników, jak i lokalnej społeczności, pragnących w godnych warunkach korzystać z przewozów lokalnych, składam ofertę nabycia terenu i budynku dworca PKS przy ulicy Wesołej w Bolesławcu. Gmina Miejska jako przyszły właściciel dworca PKS umożliwi przewoźnikom korzystanie z dworca za stawkę nieprzekraczającą  1zł za wjazd.- tłumaczy prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Czy to tak jak w filmie "Żądło" ? Dziś też jest na tvn 7

SWAT, 2012-01-21 18:40:53 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU