Miasto doprowadzi GKS na giełdę

  • www.gieksa.pl/AT
  • 12-07-2011
  • drukuj
Nalężący w 30 proc. do miasta GKS Katowice stał się spółką publiczną. Wejdzie na giełdę jako drugi w histori klub sportowy w Polsce.
Miasto doprowadzi GKS na giełdę

GKS GieKSa Katowice zamierza powtórzyć drogę bardziej utytułowanego rywala zza miedzy - Ruchu Chorzów - i zadebiutować na alternatywnym rynku giełdowym New Connect.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła właśnie prospekt emisyjny przedstawiony przez zarząd spólki. W związku z tym jej akcje zostały dopuszczone do obrotu publicznego. Nie znamy daty debiutu giełdowego. Trwają na ten temat dyskusje - informacje pojawią się na stronie www.gieksa.pl

Przypomnijmy, że do niedawna wyłączną opiekę nad klubem sprawowało miasto. Rok temu klub został przejęty przez spólkę CentroPromSport, ale zgodnie z umową udziały miasta w kapitale zakładowym wynoszą wciąż 21,97%, czyli ok. 2 milionów zł. Ponadto miasto przejęło stadion klubu przy ul. Bukowej.

Czytaj też czy zaangażowanie samorządów w profesjonalny sport ma sens?

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

W Katowicach, 22 września 2011 r. w Euro-Centrum Park Naukowo-Technologiczny, ul. Ligocka 103, Budynek 3 odbędzie sie szkolenie dla przedsiębiorców sektora MSP pt,,Jak skutecznie zachęcić inwestorów do inwestowania w naszą firmę? Proces emisji akcji na NewConnect krok po kroku”, realizowan...e w ramach projektu Łowcy Biznesu przez firme Secus sp z o.o. Analogiczne szkolenie odbędzie się 15 września2011r. w Sali Czartoryskiej Wilii Decjusza, ul. 28 Lipca 1943 roku 17a w Krakowie. SZKOLENIE JEST BEZPŁATNE Rejestracja na szkolenie on-line poprzez stronę: lowcybiznesu.pl. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu! Ilość miejsc ograniczona! rozwiń

SECUS, 2011-09-05 14:57:41 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU