PARTNER PORTALU
 • BGK

Miasto dostanie poszpitalne budynki

 • PAP    16 kwietnia 2012 - 20:18
Miasto dostanie poszpitalne budynki

Budynki po dawnym szpitalu miejskim w Gorzowie Wielkopolskim zostaną bezpłatnie przekazane miastu. Za pięć lat ma tam powstać zespół szkół technicznych o profilu mechaniczno-elektrycznym. Uchwałę w tej sprawie podjęli w poniedziałek radni sejmiku województwa lubuskiego.
"Radni podjęli uchwałę o przekazaniu nieruchomości w formie darowizny na cele oświatowe" - poinformowała rzecznik zarządu woj. lubuskiego Mirosława Dulat.

Przekazanie obiektów w formie darowizny zwolni samorząd województwa z ponoszenia kosztów ich utrzymania, czyli m.in. z podatku od nieruchomości, ubezpieczenia, ochrony, co pochłaniało ok. 200 tys. zł rocznie z budżetu województwa.

W styczniu prezydent Gorzowa Wlkp. Tadeusz Jędrzejczak (oceń jego działania) wysłał do marszałek woj. lubuskiego Elżbiety Polak pismo z prośbą o przekazanie budynków jako darowizny, tak by mógł tam działać zespół szkół technicznych o profilu mechaniczno-elektrycznym.

Władze województwa próbowały sprzedać nieruchomości od 2008 roku, jednak nikt nie przystąpił do ogłaszanych przetargów.

Ostatni przetarg ustny przeprowadzono w marcu, także ze skutkiem negatywnym. Cena wywoławcza wynosiła wtedy 13 260 000 zł i została obniżona o ok. 30 proc. od wartości nieruchomości. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • Kavior, 2012-04-17 10:45:34

  nie pozostaje nic innego jak wierzyć, że będzie sczęsliwy finał tego wszystkiego
 • ANYDEY, 2012-04-16 22:19:17

  To smutne a zarazem optymistyczne.Miasto dostanie budynki a ja na 100% będę miał to,co najbardziej chcę!Dobrą edukację i wychowanie dzieci!!!!