Miasto o nich zapomniało?

  • legniczanin.pl (Grzegorz Wala)
  • 03-01-2012
  • drukuj
Osiedle Piekary Stare to ostatnia z włączonych do Legnicy wsi, która nie posiada jeszcze planu zagospodarowania przestrzennego, przez co możliwości jej rozwoju są zdecydowanie ograniczone.
Miasto o nich zapomniało?
O tym, jak istotną rolę dla danego terenu odgrywa miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, najlepiej świadczy fakt, że jego przygotowanie trwa zazwyczaj kilka miesięcy. Projekt uzgadniany jest z wieloma instytucjami, a i sami mieszkańcy mają możliwość proponowania zmian.

Nic dziwnego, bowiem każda tego typu uchwała jest podstawą planowania przestrzennego w gminie, a szanse na rozwój terenu nieobjętego planem zagospodarowania przestrzennego maleją praktycznie do zera.

Niestety również w naszym mieście są jeszcze tereny pozbawione planu zagospodarowania przestrzennego. Jednym z nich jest dawna wieś – Piekary Stare, ostatnia z włączonych do Legnicy (po Piątnicy i Przybkowie), która nie posiada jeszcze planu.

By dać włączonym do Legnicy mieszkańcom szansę na rozwój, prezydent (zabierz głos/oceń prezydenta) a następnie radni postanowili przystąpić do sporządzenia planu. Decyzja zapadła w grudniu, a więc na ostateczny kształt uchwały trzeba będzie jeszcze poczekać. Dziś już jednak wiadomo, że w planie zostaną przewidziane tereny pod nową zabudowę jednorodzinną.

Choć sami mieszkańcy Piekar Starych informację o przystąpieniu do przygotowania planu przyjmują z dużym dystansem, to, jak sami mówią, czekają na niego już od lat.

– Nie wiem od ilu lat jesteśmy częścią Legnicy, a czujemy się jakby o nas świat zapomniał. Może teraz będzie lepiej – komentuje Marian Borys, mieszkaniec ul. Pątnowskiej.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Najwidoczniej miejscy urzędnicy mają inne rzeczy do roboty...

kolce, 2012-01-03 22:53:36 odpowiedz

miasto zapewne chciałoby zapomnieć, ale wydaje mi się, że czasami sobie przypomina.

lena kergu, 2012-01-03 11:12:42 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU