PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto pożyczy marszałkowi na budowę drogi

  • Gazeta Wyborcza Rzeszów    1 grudnia 2009 - 11:02
Miasto pożyczy marszałkowi na budowę drogi

Rzeszów chce pożyczyć marszałkowi Podkarpacia pieniądze na budowę nowej drogi. - Chodzi o odcinek łączący miasto z S-19 w Kielanówce. Zależy nam, aby ta droga powstała możliwie szybko - powiedział "Gazecie Wyborczej" Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.
Projekt porozumienia w tej sprawie już jest prawie gotowy i zostanie podpisany gdy zaakceptują je radni sejmiku i rady miasta.
Miasto ma przekazać marszałkowi 15 mln zł z przeznaczeniem na budowę odcinka łączącego węzeł Kielanówka (powstanie w ramach budowy drogi ekspresowej S-19) z miastem.

- Pan marszałek działa w skali województwa i ma wiele inwestycji do zrealizowania. Te inwestycje mają swoją hierarchię ważności i swoją kolejność. Nam akurat zależy na szybkim wybudowaniu tego odcinka, dlatego zadecydowaliśmy o przekazaniu pieniędzy na tę inwestycję. Urząd marszałkowski zwróci je po wybudowaniu tej drogi - usłyszał reporter"GW" w rzeszowskim ratuszu.

W przyszłym roku miasto chce rozpocząć budowę drogi, która połączy ulice Podkarpacką i Przemysłową. - Sądzimy, że w marcu przyszłego roku wyłoniony zostanie wykonawca tej inwestycji. Prace przy budowie tej drogi są zaplanowane na dwa lata. Połączenie będzie gotowe w 2011 roku - mówi Adam Gajewski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Zieleni w Rzeszowie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.