Miasto pozywa marszałka w sprawie hali

Gliwice skierowały do Sądu Okręgowego w Katowicach pozew o zapłatę 105 tys. zł przeciwko urzędowi marszałkowskiemu, który cofnął unijną dotację dla inwestycji.
Miasto pozywa marszałka w sprawie hali

Przypomnijmy, urząd marszałkowski woj. śląskiego wypowiedział w zeszłym roku umowę na dofinansowanie unijnymi środkami budowy hali widowiskowo-sportowej "Podium" w Gliwicach - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Jednak miasto rozpoczęło budowę i uważa, że umowa wciąż obowiązuje. Dlatego skierowało do sądu pozew o zapłatę kilku faktur za prace na budowie. Rozprawa ma się odbyć na koniec marca. Jak wyjaśnia w dzienniku przedstawiciel gliwickiego urzędu miasta, chodzi o 105 tys. zł, czyli tę część, która byłaby unijną dotacją. Jeśli miasto wygra, będzie się domagało od marszałka wypłaty całej obiecywanej sumy, czyli 141 mln zł.

Gliwicki samorząd przygotowuje budowę hali od lat. "Podium" na 16,6 tys. widzów byłoby jednym z największych takich obiektów w Polsce. Mimo informacji o wykreśleniu inwestycji z listy projektów unijnych (co znacznie zwiększa koszt dla miasta), samorząd kontynuuje ją. W przegłosowanym 17 stycznia budżecie Gliwic na 2013 r. miejscy radni przewidzieli rozpoczęcie budowy - z unijnym dofinansowaniem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do OBSERWER: A czy urzędnicy będą odpowiadać całym swoim majątkiem jeżeli hala okaże się nierentowna? Bo dotychczasowa praktyka jest taka, że za wszelkie nietrafione decyzje urzędników, konsekwencje ponoszą obywatele z podatków...

mark8, 2014-02-22 09:46:43 odpowiedz

WYBUDUJCIE TĄ HALE!!!!! URZĘDNIK ZA SWOJE DECYZJE POWINIEN ODPOWIADAĆ CAŁYM SWOIM MAJĄTKIEM ZA PODEJMOWANE DECYZJE- SZCZEGÓLNIE TE STEROWANE Z WARSZAWY

OBSERWER, 2014-02-21 13:25:15 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU