PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto sfinansowało nowe radiowozy

  • PAP    17 grudnia 2013 - 15:24
Miasto sfinansowało nowe radiowozy

10 nowych nieoznakowanych samochodów osobowych marki Kia Ceed otrzymała łódzka policja. Zakup aut sfinansowało w połowie miasto, a w połowie Komenda Główna Policji. W sumie radiowozy kosztowały 650 tysięcy złotych.
Klucze do samochodów odebrał z rąk prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej komendant miejski policji podinsp. Piotr Beczkowski - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka.

Nowe policyjne auta o mocy 135 KM mogą rozwinąć prędkość maksymalną do 195 km/h. Wszystkie doposażone zostały w systemy łączności i sygnalizacji świetlnej.

Według policji w mijającym roku władze Łodzi przekazały także pół miliona złotych na sfinansowanie dodatkowych ponadnormatywnych patroli policyjnych. Miasto przeznaczyło także 150 tys. zł na adaptację budynku przy ulicy Tuwima, gdzie wkrótce przeniesiona zostanie logistyka z Komendy Miejskiej Policji.

W miejsce tych wydziałów prawdopodobnie już w styczniu przyszłego roku do budynkówprzy przy ul. Sienkiewicza przeprowadzą się funkcjonariusze ze śródmiejskiego I Komisariatu, którzy do tej pory pracują w fatalnych warunkach w kamienicy przy al. Kościuszki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.