Miasto zadowolone, że sprzedało działkę. Pytanie co powstanie?

  • Przeglad prasy/Gazeta Wyborcza Katowice
  • 14-02-2013
  • drukuj
Najpierw rozsypująca się kamienica, potem przez długi czas parking. Co teraz powstanie na rogu Mariackiej i Francuskiej w Katowicach, w miejscu, które zostało sprzedane w trakcie styczniowego przetargu?
Miasto zadowolone, że sprzedało działkę. Pytanie co powstanie?
- To był pierwszy przetarg i nie było żadnego problemu ze znalezieniem nabywcy, bo to bardzo dobry adres - mówi dla „Gazety Wyborczej" Jakub Jarząbek, rzecznik katowickiego magistratu - A kwota, którą zapłacił kupujący trzykrotnie przekroczyła cenę wywoławczą - dodaje.

Nowym właścicielem działki została firma 4B2B Investment, działająca w branży transportowej. Czego można się zatem spodziewać po nowym właścicielu?

Urzędnicy postarają się przekonać nowego właściciela, żeby postawił w tym miejscu obiekt, który będzie pasował do jednej z najbardziej oryginalnych ulic w mieście.

- Już wcześniej zamówiliśmy opracowanie czterech architektonicznych koncepcji zagospodarowania tego miejsca. Niektóre rozwiązania są bardzo awangardowe i obejmują stworzenie tu miejsca łączącego funkcje handlowe, usługowe i kulturalne. Od właściciela zależy, czy będzie chciał skorzystać z naszych propozycji - dodaje dla „GW" Jarząbek.


Miasto ma wiele atrakcyjnych pomysłów na zagospodarowanie tego terenu, należy jednak pamiętać, że ten fragment śródmieścia nie jest objęty planem miejscowego zagospodarowania, więc urzędnicy nie mają prawnych narzędzi, aby wpływać na kształt inwestycji.


Cały artykuł czytaj tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU