PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto zostanie udziałowcem Polonii

  • GK/bytom.pl    22 sierpnia 2011 - 13:45
Miasto zostanie udziałowcem Polonii

Bytomscy radni podjęli jednogłośnie uchwałę w sprawie przystąpienia gminy Bytom do spółki KS Polonia Bytom SA. Zgoda rajców oznacza, że miasto stanie się jednym z akcjonariuszy klubu.
W marcu bytomscy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę zmieniającą budżet miasta, dzięki czemu została zagwarantowana w tegorocznym budżecie kwota 2 mln zł na objęcie akcji w sportowej spółce.

Czytaj też: Czy zaangażowanie samorządów w profesjonalny sport ma sens?

Po spadku Niebiesko-Czerwonych z ekstraklasy doszło do zmian personalnych w klubie. W czerwcu powołano wówczas nowy zarząd i radę nadzorczą bytomskiej Polonii. Już wtedy nowi członkowie zarządu podkreślali, że bardzo ważne jest wejście miasta jako akcjonariusza klubu, co zapewni mu nie tylko stabilną pozycję, ale również pewność, że bytomski klub będzie istniał.

Aby było to możliwe zarząd bytomskiego klubu musiał się jednak zwrócić do gminy z propozycją objęcia akcji, co formalnie stało się 6 sierpnia. Dzięki temu było możliwe przyjęcie dzisiejszej uchwały. Zgodnie z nią miasto w drodze objęcia 200 000 akcji o wartości nominalnej 10 zł (każda) stanie się akcjonariuszem klubu.

Wszelkie szczegóły dotyczące objęcia akcji bytomskiego klubu przez miasto będą znane po podjęciu przez Walne Zgromadzenie KS Polonia Bytom SA uchwały w sprawie emisji akcji. Będzie to wówczas ostatni etap na drodze do objęcia akcji sportowej spółki przez gminę.

Dla miasta zakup akcji to pewność, że bytomski klub zostanie w Bytomiu, a Polonia nie zniknie z piłkarskiej mapy Polski – mówił w marcu prezydent Piotr Koj. Dzisiejsza uchwała otwiera drogę do objęcia przez gminę akcji sportowej spółki.

Dla Polonii Bytom pozyskanie miasta jak stałego i pewnego partnera będzie również dodatkowym atutem w rozmowach z inwestorami, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z Niebiesko-Czerwonymi i wspierać ich w walce o powrót do piłkarskiej elity.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.