PARTNER PORTALU
  • BGK

MIB chce zrównać kierowców Ubera z taksówkarzami

  • aw/PAP    20 kwietnia 2017 - 06:13
MIB chce zrównać kierowców Ubera z taksówkarzami
Czy w Polsce powtórzy się scenariusz z Danii, skąd Uber wycofał się w kwietniu w rezultacie wprowadzenia nowych regulacji? (fot.pixabay)

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zamierza zrównać kierowców Ubera z taksówkarzami. Projekt ustawy, która przewiduje, że wszyscy świadczący usługi przewozu będą musieli posiadać licencję, trafić ma w maju pod obrady rządu.
Według "Rzeczpospolitej" chodzi o projekt ustawy o transporcie. Wiceminister infrastruktury Kazimierz Smoliński mówi, że projekt w czerwcu mógłby trafić do Sejmu.

"Chcemy, by ustawa weszła w życie najpóźniej od początku przyszłego roku" - dodaje.

Więcej na temat projektu ustawy czytaj tutaj

Zdaniem ekspertów może to być zabójczy cios dla modelu biznesowego Ubera. Amerykańska aplikacja łączy bowiem zwykłych kierowców z pasażerami. Uber jest znacznie tańszy od zwykłych taksówek, w Polsce cieszy się dużą popularnością - nasz kraj jest trzecim pod względem wielkości rynkiem w UE dla tej firmy.

Czytaj też: Uber chwali się milionem użytkowników

"Rz" zastanawia się, czy w Polsce powtórzy się scenariusz z Danii, skąd Uber wycofał się w kwietniu w rezultacie wprowadzenia nowych regulacji.

Polska centrala Ubera nie chce komentować propozycji MIB, zanim nie trafią one do konsultacji.

"Ważne, aby w dyskusji wziąć pod uwagę takie innowacyjne modele biznesowe jak Uber, które dają szansę zarobku tysiącom polskich przedsiębiorców" - mówi Magda Szulc z Ubera. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.