PARTNER PORTALU
  • BGK

Michał Olszewski: Samorządy oburzone ekspresową ścieżką prac nad projektem ws. metropolii

  • PAP/JS    8 lutego 2017 - 17:27
Michał Olszewski: Samorządy oburzone ekspresową ścieżką prac nad projektem ws. metropolii
Wiceprezydent stolicy Michał Olszewski (fot. youtube.com)

• Wszystkie samorządy były oburzone "ekspresową ścieżką" prac nad projektem ustawy o ustroju Warszawy - powiedział po spotkaniu z samorządowcami u wojewody mazowieckiego wiceprezydent stolicy Michał Olszewski.
• Według niego, wszyscy zwracali uwagę, że "jest pewien dwugłos".
"Jest intencja rozmawiajmy o metropolii, a jest wrzucana ustawa o ustroju m.st. Warszawy, która jest ustawą ustrojową i nie ma nic wspólnego z rozwiązaniami w innych aglomeracjach, chociażby śląskiej, poznańskiej czy trójmiejskiej. Wszyscy samorządowcy zwracali uwagę, że te intencje nie mają odzwierciedlenia w tej ustawie. Podkreślaliśmy, że pracujemy w metropolii od kilku lat" - powiedział Olszewski.

Dodał, że miasto i samorządowcy wystosowali apel o wycofanie projektu PiS ze ścieżki legislacyjnej.

Zaznaczył, że jeżeli intencja polityków PiS jest rozwiązywanie problemów mieszkańców metropolii warszawskiej, to projekt powinien zostać złożony jako rządowy, z pełnymi konsultacjami.

"Dostaliśmy deklarację, że wszystkie rzeczy, które są niezgodne z intencją również naszą, mają z tej ustawy zniknąć. Z tym, że wówczas tej ustawy po prostu nie będzie" - stwierdził Olszewski.

"Oburzenie wszystkich samorządów bez wyjątku wynikało gównie z tego, że skierowano to ścieżką , która jest ścieżką ekspresową" - powiedział wiceprezydent stolicy. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • w.potega@neostrada.pl, 2017-02-09 16:39:26

    Zgadza się.