Miejscowe plany pod czujnym okiem mieszkańców

Czy należy wzmocnić partycypację społeczną w planowaniu przestrzennym, by mieszkańcy mieli realne prawo ochrony własności?
Miejscowe plany pod czujnym okiem mieszkańców
Wzmocnienie partycypacji społecznej w planowaniu przestrzennym należy do zakresu Kodeksu urbanistyczno-budowlanego, nad którym trwają intensywne prace legislacyjne. Fot. Pixabay.com

Plan zagospodarowania przestrzennego bezpośrednio ingeruje w prawo własności nieruchomości. Dlatego według posła Pawła Grabowskiego (Kukiz ’15) należy się zastanowić, czy sposób informowania obywateli o planowanych zmianach przez umieszczenie ogłoszenia w prasie lokalnej oraz obwieszczenie publiczne w pełni realizuje postulaty zawarte w art. 8 Kodeksu postępowania administracyjnego głoszącego, że organy administracji publicznej prowadzą postępowanie w sposób budzący zaufanie jego uczestników do władzy publicznej.

W odpowiedzi na interpelację podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Tomasz Żuchowski przypomniał, że opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nie podlega Kodeksowi postępowania administracyjnego.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.