PARTNER PORTALU
  • BGK

Miejscowe plany pod czujnym okiem mieszkańców

  • HouseMarket.pl    1 sierpnia 2016 - 09:38
Miejscowe plany pod czujnym okiem mieszkańców

Wzmocnienie partycypacji społecznej w planowaniu przestrzennym należy do zakresu Kodeksu urbanistyczno-budowlanego, nad którym trwają intensywne prace legislacyjne. Fot. Pixabay.com

Czy należy wzmocnić partycypację społeczną w planowaniu przestrzennym, by mieszkańcy mieli realne prawo ochrony własności?
Plan zagospodarowania przestrzennego bezpośrednio ingeruje w prawo własności nieruchomości. Dlatego według posła Pawła Grabowskiego (Kukiz ’15) należy się zastanowić, czy sposób informowania obywateli o planowanych zmianach przez umieszczenie ogłoszenia w prasie lokalnej oraz obwieszczenie publiczne w pełni realizuje postulaty zawarte w art. 8 Kodeksu postępowania administracyjnego głoszącego, że organy administracji publicznej prowadzą postępowanie w sposób budzący zaufanie jego uczestników do władzy publicznej.

W odpowiedzi na interpelację podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Tomasz Żuchowski przypomniał, że opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nie podlega Kodeksowi postępowania administracyjnego.

Więcej tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.