Miejscowe plany pod czujnym okiem mieszkańców

Czy należy wzmocnić partycypację społeczną w planowaniu przestrzennym, by mieszkańcy mieli realne prawo ochrony własności?
Miejscowe plany pod czujnym okiem mieszkańców
Wzmocnienie partycypacji społecznej w planowaniu przestrzennym należy do zakresu Kodeksu urbanistyczno-budowlanego, nad którym trwają intensywne prace legislacyjne. Fot. Pixabay.com

Plan zagospodarowania przestrzennego bezpośrednio ingeruje w prawo własności nieruchomości. Dlatego według posła Pawła Grabowskiego (Kukiz ’15) należy się zastanowić, czy sposób informowania obywateli o planowanych zmianach przez umieszczenie ogłoszenia w prasie lokalnej oraz obwieszczenie publiczne w pełni realizuje postulaty zawarte w art. 8 Kodeksu postępowania administracyjnego głoszącego, że organy administracji publicznej prowadzą postępowanie w sposób budzący zaufanie jego uczestników do władzy publicznej.

W odpowiedzi na interpelację podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Tomasz Żuchowski przypomniał, że opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nie podlega Kodeksowi postępowania administracyjnego.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU