PARTNER PORTALU
  • BGK

Miejska biblioteka zmieni oblicze

  • AW/um.gostyn.pl    8 lipca 2012 - 10:53

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu rozpoczyna realizację projektu przebudowy holu gostyńskiej książnicy. Ogłoszony został przetarg na przeprowadzenie prac, a termin składania ofert mija w środę 18 lipca.
Przebudowa holu, na którą gostyńska biblioteka otrzymała dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł z Programu Wieloletniego Kultura + „Infrastruktura bibliotek” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest ostatnim elementem gruntownej przebudowy książnicy - informuje UM w Gostyniu.

 Gmach biblioteki powstał w latach 70 XX-wieku i wymagał już modernizacji. W 2011 roku przebudowana została czytelnia dla dorosłych oraz pomieszczenia na pierwszym piętrze budynku, gdzie wcześniej znajdowało się muzeum.

Podczas tegorocznego remontu zdemontowane zostaną drewniane elementy schodów i wystroju. Urządzona zostanie także szatnia dla osób korzystających z biblioteki.

Po zakończeniu prac hol stanie się miejscem reprezentacyjnym, w którym organizować będzie można ekspozycje i wystawy czasowe. W holu zawisną także gabloty, które ułatwią organizację wernisaży. Dzięki remontowi holu możliwe będzie również rozszerzenie działalności oddziału dla dzieci i młodzieży, który mieści się na parterze budynku.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.