PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej zdecydują o miejskim budżecie

  • PAP    15 listopada 2013 - 17:51
Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej zdecydują o miejskim budżecie

Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej (Śląskie) od poniedziałku będą mogli decydować, na co wydać 5 mln zł w ramach budżetu partycypacyjnego. Do wyboru mają 194 projekty, dotyczące m.in. placów zabaw, parkingów i boisk - poinformował w piątek Urząd Miejski.
Idea budżetu partycypacyjnego (nazywanego też obywatelskim) jest popularna na Zachodzie. Zakłada m.in. szerokie konsultowanie z mieszkańcami planowanych wydatków oraz wskazywanie przez nich spraw, które powinny być realizowane w pierwszej kolejności. W Polsce różne formuły tego rozwiązania stosują już m.in.: Poznań, Sopot, Płock i Karpacz.

Czytaj też: Będzie przymusowy budżet obywatelski?

Od poniedziałku również mieszkańcy Dąbrowy Górniczej będą mogli decydować, które ze 194 projektów zasługują ich zdaniem na zrealizowanie w przyszłym roku. Do rozdysponowania w ramach Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego jest - jak poinformował w piątek Urząd Miejski - 5 mln zł.

Kwota ta zostanie podzielona pomiędzy 27 dzielnic miasta (od 53 do 380 tys. zł). Wśród projektów znalazły się m.in. place zabaw, parkingi, boiska, skwery w dzielnicach, remonty chodników, renowacje miejskich alejek, rewitalizacja fragmentu osiedla.

Głosowanie potrwa do 22 listopada. Każdy mieszkaniec będzie mógł głosować na projekty proponowane do zrealizowania w jednej z dzielnic.

Głosy będzie można oddawać na trzy sposoby - internetowo na stronie http://twojadabrowa.pl/, w punkcie konsultacyjnym w dzielnicy, albo w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim. Udział w głosowaniu mogą wziąć wszyscy mieszkańcy, którzy ukończyli 16 lat.

W 2014 roku zostaną zrealizowane te projekty, które zbiorą najwięcej punktów. Wyniki będą znane 13 grudnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.