PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy Gorzowa wybierają inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego

  • PAP    16 grudnia 2013 - 12:37
Mieszkańcy Gorzowa wybierają inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego

W Gorzowie Wlkp. mieszkańcy mogą wziąć udział w wyborze inwestycji, które zostaną zrealizowane w ramach tzw. budżetu obywatelskiego na 2014 r. Mają do wyboru 75 propozycji - poinformowała dyr. gabinetu prezydenta Gorzowa Wlkp. Anna Zaleska.
Konsultacje społeczne, bo tak w tym przypadku należy traktować głosowanie, rozpoczęły się w poniedziałek, 16 grudnia i potrwają do 23 grudnia do godz. 13.

Na budżet obywatelski magistrat zarezerwował w projekcie budżetu miasta na 2014 r. 2 mln zł - o połowę więcej niż przed rokiem, kiedy to w Gorzowie po raz pierwszy przeprowadzono takie głosowanie.

"Uprawnionymi do głosowania są mieszkańcy miasta Gorzowa Wlkp., a każdy z nich może wybrać jedno zadanie spośród 75, poprzez postawienie znaku X. Liczba inwestycji, które zostaną zrealizowane będzie zależała od wyników głosowania, gdyż wśród propozycji są zadania o b. zróżnicowanej wartości" - powiedziała Zaleska.

Karty do głosowania są udostępnione przy urnach zlokalizowanych w głównym holu Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4, na parterze biurowca przy ul. Kombatantów 34, na parterze budynku przy ul. Przemysłowej 53 (budynki, w których mieszczą się niektóre wydziały UM), a także na parterze w galerii handlowej Askana przy punkcie obsługi klienta. W każdym z tych miejsc można oddać głos w godzinach pracy znajdujących się tam instytucji.

Udział w głosowaniu odbywa się poprzez wrzucenie karty do urny, ale można także zrobić to za pośrednictwem internetu. W tym przypadku należy wypełnić formularz udostępniony na stronie miasta pod adresem www.gorzow.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. www.bip.gorzow.pl, w zakładce Budżet Obywatelski 2014.

Wśród propozycji do budżetu obywatelskiego 2014 są głównie remonty ulic i chodników, budowy placów zabaw i boisk sportowych oraz rewitalizacja parków. W tym roku termin składania wniosków minął z końcem września. Łącznie magistrat przyjął 273 propozycje. Po ich merytorycznej ocenie i wycenie zgłoszonych inwestycji wybrano 75, które zostały one ujęte w ankietach.

W 2013 roku gorzowianie po raz pierwszy mogli liczyć na realizację wybranych przez siebie inwestycji. Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Miasto wykonało lub wykonuje łącznie 16 zadań wskazanych przez mieszkańców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.