PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy Mazowsza nadal najbardziej zadłużeni

  • WNP.pl    13 listopada 2014 - 17:07
Mieszkańcy Mazowsza nadal najbardziej zadłużeni

Statystyczny zadłużony Polak jest mężczyzną w wieku 45 lat, mieszkańcem miasta, zodiakalnym Bykiem i ma do spłaty średnio ok. 5 tys. 900 złotych. Największe wartościowo zadłużenie mają mieszkańcy Mazowsza - wynika z najnowszego raportu Grupy KRUK.
Najniższym ilościowo zadłużeniem może natomiast pochwalić się województwo podlaskie. W trzecim kwartale 2014 roku Grupa KRUK obsługiwała w sumie ponad 2,4 mln spraw dotyczących zadłużenia o łącznej wartości 18,4 mld złotych. Najbardziej zadłużonym województwem w Polsce jest Mazowsze. Łączne zadłużenie mieszkańców tego regionu obsługiwane przez Grupę KRUK sięga ponad 2,8 mld zł.

Czytaj też: Zatrzymał się licznik komunalnego zadłużenia samorządów

Niewiele mniej długów jest w województwie śląskim (ponad 2,7 mld zł). W kolejnym na liście województwie wielkopolskim suma zadłużenia jest już sporo mniejsza i przekracza 1,8 mld zł. Najlepszą kondycją finansową może poszczycić się województwo podkarpackie (380 mln zł długów mieszkańców), świętokrzyskie (340 mln zł) oraz podlaskie, którego mieszkańcy są zadłużeni na 290 mln zł.

Czytaj też: Mieszkańcy odpracują zaległy czynsz

Grupa KRUK obsługuje najwięcej spraw osób zadłużonych ze Śląska (ponad 363 tys.), drugie w kolejności jest Mazowsze (ponad 317 tys. spraw). Najmniej zadłużeni są mieszkańcy województwa świętokrzyskiego (zaledwie 52 tys. długów) oraz podlaskiego (48 tys.).
W przypadku osób fizycznych przeciętne zadłużenie to 5 tys. 900 zł. Jeśli chodzi o firmy, to ich średni dług wynosi prawie 29 tys. 900 zł. Jednak zobowiązania rekordzistów są znacznie większe.

Najwięcej do spłaty, bo ponad 11 mln zł ma mieszkaniec województwa mazowieckiego. Natomiast na szczycie listy zadłużonych firm znajduje się przedsiębiorstwo z województwa łódzkiego z długiem sięgającym ponad 66 mln zł z branży spożywczej.

Jak wynika z danych Grupy KRUK, częściej zadłużają się mężczyźni. Panowie stanowią 60 proc. osób obsługiwanych przez Grupę KRUK. Są to też najczęściej mieszkańcy miast (71 proc.). Średni wiek osoby zadłużonej to 45 lat. Okazuje się jednak, że najwięcej problemów ze spłatą zobowiązań mają osoby w wieku 36-40 lat. A jaki związek ma zadłużenie ze znakami zodiaku? Okazuje się, że najbardziej zadłużają się Byki, Bliźnięta i Ryby, a najmniej Strzelce, Skorpiony i Wagi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.