PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy Podlasia zdecydują na co wydać kasę

  • PAP    17 lutego 2013 - 15:31
Mieszkańcy Podlasia zdecydują na co wydać kasę

Mieszkańcy województwa podlaskiego mogą sami zdecydować, na co wydanych zostanie w sumie 100 tys. zł z budżetu województwa podlaskiego. Chodzi o inicjatywę budżetu obywatelskiego, do której zgłoszono 25 różnych projektów. Głosować na nie można do 11 marca.
Według władz samorządowych, Podlaskie jest pierwszym województwem w kraju, które zdecydowało się na taki projekt. Zapewniają też, że jeśli spotka się on z zainteresowaniem mieszkańców, w przyszłości pieniędzy w budżecie obywatelskim będzie więcej.

Czytaj też: 8 kryteriów budżetu obywatelskiego

W wyborze najciekawszych projektów może wziąć udział każdy mieszkaniec regionu, który ukończył 16 lat. Musi wypełnić specjalną kartę do głosowania i albo wysłać ją drogą mailową, albo wrzucić do urny w biurze sejmiku województwa podlaskiego w Białymstoku.

Do udziału w projekcie wybranych zostało 25 różnych propozycji o charakterze kulturalnym, sportowym, naukowym bądź turystycznym, których realizacja mieści się w kompetencjach samorządu województwa. Wartość każdego projektu nie może przekraczać 50 tys. zł, a głosować można na dwa z nich.

Czytaj też: Jak oddać budżet w ręce mieszkańców

Do realizacji zostaną wybrane te z największą liczbą głosów, aż do wykorzystania puli pieniędzy przeznaczonych na budżet obywatelski.

Projekty są bardzo różnorodne. To m.in. warsztaty fotograficzne, artystyczne, białostocka gra miejska, renowacja przydrożnych kapliczek, propagowanie zdrowego żywienia i regionalnych produktów, akademicka telewizja internetowa czy wycieczki po regionie dla osób niewidomych.

Wśród propozycji jest także np. internetowa aplikacja o województwie podlaskim, impreza "Dzień Munduru" w Białymstoku, kalendarz tatarski na 2014 rok czy projekty związane z uprawianiem koszykówki czy futbolu amerykańskiego, jako sposobami spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.