PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy skarżą rząd i gimnę

  • PAP    19 lipca 2010 - 12:05

Prawdopodobnie pierwszy w Polsce pozew zbiorowy został złożony w poniedziałek w sądzie okręgowym w Warszawie w imieniu grupy mieszkańców Piaseczna najbardziej poszkodowanych w trakcie powodzi na początku czerwca.
Postępowanie na tej drodze umożliwiła ustawa o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym, która weszła w życie w poniedziałek.

Pozew dotyczy ustalenia odpowiedzialności za zdarzenia z 3 na 4 czerwca, gdy na skutek intensywnych opadów wylał miejscowy, niewielki ciek wodny, podtapiając domy i osiedla mieszkaniowe w rejonie ulic Kniaziewicza, Nadarzyńskiej i Wojska Polskiego.

Do wyboru tej metody działania namówili mieszkańców Piaseczna członkowie Stowarzyszenia Razem Przeciw, które utworzyli absolwenci i studenci wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stowarzyszenie chce w ten promować samą instytucję pozwów zbiorowych.

Przewodniczący Stowarzyszenia Paweł Piwowar powiedział, że pozew został złożony w imieniu 13 osób, ale na mocy ustawy do tej grupy mogą dołączać kolejne.

Pozwanymi są Skarb Państwa i gmina Piaseczno. Piwowar nie wykluczył, że kolejnym krokiem będzie złożenie przez mieszkańców pozwów o odszkodowania. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.