PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy Śląska i Mazowsza najbardziej zadłużeni

  • wnp.pl (Aleksandra Helbin)    23 listopada 2009 - 12:07

Najpoważniejsze trudności z terminową spłatą zaciągniętych zobowiązań mają mieszkańcy województwa śląskiego oraz mazowieckiego -wynika z danych firmy windykacyjnej KRUK S.A.
Liczba spraw, jaką obsługuje obecnie firma KRUK S.A. sięga 1.050 tys., a ich wartość to ponad 3,6 miliarda zł. Aż 15 proc. z nich stanowią długi mieszkańców województwa śląskiego. Na drugim miejscu pod względem wielkości zadłużenia uplasowało się województwo mazowieckie (12,51 proc. wszystkich spraw). To niepokojąca wiadomość, zwłaszcza biorąc pod uwagę dane Głównego Urzędu Statystycznego, wskazujące, że właśnie w województwie mazowieckim odnotowuje się najniższy wskaźnik bezrobocia i najwyższe zarobki w Polsce. Dlaczego więc tak bardzo się zadłużamy?

Najczęściej Polacy zaciągają zobowiązania finansowe na remont mieszkania, zakup samochodu, czy wyjazd na wakacje. Chęć podnoszenia stopy życiowej w społeczeństwie jest coraz większa, a bez zaciągnięcia kredytu trudno pozwolić sobie na poważniejszy zakup. Są i tacy, którzy mimo zaciągniętych zobowiązań, nie mają problemów z ich terminowym regulowaniem. Niestety takich osób w Polsce jest coraz mniej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.