PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy Wołomina mogą zgłaszać propozycje do budżetu obywatelskiego

  • PAP    4 lutego 2014 - 19:24
Mieszkańcy Wołomina mogą zgłaszać propozycje do budżetu obywatelskiego

- 20 czerwca okaże się, które projekty zgłoszone przez mieszkańców Wołomina trafią do realizacji w ramach jednomilionowego budżetu obywatelskiego tej gminy na 2015 r. Od środy można w składać propozycje takich inwestycji i przedsięwzięć.
Pomysły mogą dotyczyć wszelkich inicjatyw kulturalnych i sportowych oraz inwestycji - budowy nowych obiektów, placów zabaw, parkingów, skwerów, estetyki miasta, ale też remontów chodników i ulic, utrzymania czystości - poinformowała we wtorek Iza Bońska z Urzędu Miejskiego.

Projekty w ramach akcji "Milion złotych dla mojego Wołomina" mogą zgłaszać dorośli zameldowani na terenie gminy. Koszt jednego projektu zgłoszonego przez mieszkańca nie może być wyższy niż 100 tys. zł. Formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie internetowej Wołomina (wolomin.org), a wydrukowane - w kilku miejscach miasta - pływalni domu kultury, bibliotece publicznej, zakładzie dróg i zieleni oraz w Urzędzie Miejskim. Tam też można je składać od 5 lutego do 20 marca.

Czytaj też:  Budżet obywatelski ma przyszłość

Zgłoszenia zweryfikuje formalnie i prawnie gminna komisja, a na zakwalifikowane propozycje będzie można głosować między 14 kwietnia a 6 czerwca. Projekty z największą liczbą głosów będą uwzględnione w budżecie na 2015 r. W ocenie urzędu pozwoli to mieszkańcom na udział w rozwoju miasta i kształtowaniu jego przestrzeni i na większe zaangażowanie się w rozwój miasta. W gminie mieszka ponad 50 tys. mieszkańców.

Część budżetu, o wydaniu której decydują mieszkańcy, wydzieliły m.in. Gdańsk (9 mln zł), Rzeszów (5 mln zł), Gorzów Wielkopolski (2 mln zł), Piła (2 mln zł) i Warszawa (25,6 mln zł).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.