PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy Zakopanego mogą głosować na projekty z budżetu obywatelskiego

  • PAP    13 października 2014 - 12:31
Mieszkańcy Zakopanego mogą głosować na projekty z budżetu obywatelskiego

- Mieszkańcy Zakopanego mogą do 20 października głosować na jeden z 15 projektów zgłoszonych w ramach drugiej edycji budżetu obywatelskiego, na którą przeznaczono milion złotych.
Do drugiej edycji budżetu obywatelskiego (pierwszą zakończono w lipcu) złożono 23 projekty na łączną kwotę prawie 11 mln zł. "Po ich weryfikacji, komisja zaakceptowała 15 projektów" - wyjaśnił rzecznik zakopiańskiego Urzędu Miasta Szymon Zatorski.

Wśród projektów znalazły się m.in.: budowa sieci wypożyczalni rowerów, projekt artystyczno - edukacyjny mający na celu organizację koncertów, przedstawień teatralnych i wykładów, a także zajęcia sportowe, oraz miejski system informacji przestrzennej.

Czytaj też:  Komorowski: Budżet obywatelski to nowy etap samorządności

"Podczas drugiej edycji budżetu obywatelskiego zdecydowaliśmy poszerzyć możliwości oddawania głosów. Do każdego domu trafiły karty do głosowania, które można odesłać, lub wrzucić do jednej z urn na terenie miasta" - podkreślił rzecznik. Głosować można także przez internet.

Tym razem głosować mogą tylko osoby pełnoletnie. W poprzedniej edycji głos mogły oddawać osoby od 16-go roku życia.

W pierwszej tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zgłoszono 43 projekty opiewające na kwotę niemal 11 mln zł. W lipcu wyłoniono te, które uzyskały najwięcej głosów: projekt budowy i modernizacji boisk sportowych oraz program sportowy dla niepełnosprawnych.

Roczny budżet Zakopanego to około 100 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.