Mieszkańcy Zakopanego mogą głosować na projekty z budżetu obywatelskiego

- Mieszkańcy Zakopanego mogą do 20 października głosować na jeden z 15 projektów zgłoszonych w ramach drugiej edycji budżetu obywatelskiego, na którą przeznaczono milion złotych.
Mieszkańcy Zakopanego mogą głosować na projekty z budżetu obywatelskiego

Do drugiej edycji budżetu obywatelskiego (pierwszą zakończono w lipcu) złożono 23 projekty na łączną kwotę prawie 11 mln zł. "Po ich weryfikacji, komisja zaakceptowała 15 projektów" - wyjaśnił rzecznik zakopiańskiego Urzędu Miasta Szymon Zatorski.

Wśród projektów znalazły się m.in.: budowa sieci wypożyczalni rowerów, projekt artystyczno - edukacyjny mający na celu organizację koncertów, przedstawień teatralnych i wykładów, a także zajęcia sportowe, oraz miejski system informacji przestrzennej.

Czytaj też:  Komorowski: Budżet obywatelski to nowy etap samorządności

"Podczas drugiej edycji budżetu obywatelskiego zdecydowaliśmy poszerzyć możliwości oddawania głosów. Do każdego domu trafiły karty do głosowania, które można odesłać, lub wrzucić do jednej z urn na terenie miasta" - podkreślił rzecznik. Głosować można także przez internet.

Tym razem głosować mogą tylko osoby pełnoletnie. W poprzedniej edycji głos mogły oddawać osoby od 16-go roku życia.

W pierwszej tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zgłoszono 43 projekty opiewające na kwotę niemal 11 mln zł. W lipcu wyłoniono te, które uzyskały najwięcej głosów: projekt budowy i modernizacji boisk sportowych oraz program sportowy dla niepełnosprawnych.

Roczny budżet Zakopanego to około 100 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU