PARTNER PORTALU
  • BGK

Milion na same składki od ratusza

  • PAP    3 marca 2011 - 13:43
Milion na same składki od ratusza

Przez 15 lat urzędnicy warszawskiego magistratu jeździli na konferencje po Europie. Ratusz co roku płacił słone składki za członkostwo miasta w różnych organizacjach. Wreszcie uznał, że czas z kilku się wycofać.
Stołeczny samorząd jest dziś członkiem 19 organizacji i stowarzyszeń skupiających duże miasta w Polsce i Europie. Z własnego budżetu płaci prawie 1,2 mln zł na same składki członkowskie. I co z tego ma w zamian? - Z niektórych organizacji rzeczywiście dużego pożytku nie było - przyznają cytowani przez "Życie Warszawy" stołeczni urzędnicy po latach płacenia tych składek.

Sprawdź notowania prezydent Warszawy

Dziś Rada Warszawy ma zdecydować, czy stolica wycofa się ze Stowarzyszenia Miast Europejskich Przeciwko Narkomanii (ECAD). Należy do niego od 1994 r. Co roku kosztowało to ok. 8 tys. zł euro. Rok temu składka wzrosła do 10 tys. euro. Działalność ECAD polegała głównie na organizowaniu konferencji burmistrzów. Ostatnio we Włoszech, w Norwegii i na Litwie, w 2008 r. w Warszawie. Mimo składek - na własny koszt miast.

400 tys. zł Warszawa zapłaciła także w 2010 r. za to, że jest członkiem Mazowieckiej Organizacji Turystycznej. Korzyści z tego niewiele. - Postanowiliśmy więc już jej nie płacić - mówi Bogdan Jaskołd, szef Biura Polityki Społecznej w warszawskim ratuszu. - Przeanalizowaliśmy ostatnie lata aktywności tej organizacji i uznaliśmy, że bez szkody może nas w niej nie być. O tym dziś w publikacji "Życia Warszawy".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.