PARTNER PORTALU
  • BGK

Milion na zabytki

  • AZA    23 lutego 2011 - 20:49

Można starać się o dotacje w ramach konkursu wniosków na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane w 2011 przy zabytkach wpisanych do rejestru.
W tym roku Zarząd Województwa przeznaczył milion złotych na realizację projektów związanych z konserwacją tzw. zabytków ruchomych, jak np. rzeźby, obrazy, polichromie, rękodzieło artystyczne. Dofinansowanie jest też przeznaczone na kontynuację prac konserwatorskich z lat ubiegłych, niezależnie od źródła pozyskanych wcześniej dotacji.

Wsparcie w ramach konkursu można pozyskać m.in. na ekspertyzy i badania konserwatorskie, projekty budowlane oraz dotyczące odtworzenia kompozycji wnętrz. Wsparcie może być także przeznaczone na prace konserwatorskie oraz zabezpieczające budynki, jak izolacje, instalacje przeciwwłamaniowe i przeciwpożarowe.

Dotacja może być udzielona każdemu, kto jest właścicielem lub posiadaczem zabytku, znajdującego się w województwie śląskim i wpisanego do rejestru zabytków. Konkurs nie obejmuje zabytków w posiadaniu jednostek organizacyjnych zaliczanych do sektora finansów publicznych.

W tym roku wnioski można składać w ramach dwóch naborów. Pierwszy termin to 4 marca, a drugi 30 czerwca.
W przypadku, gdy wszystkie środki finansowe zostaną w całości wykorzystane na projekty zgłoszone w pierwszej edycji, drugi nabór nie zostanie przeprowadzony.

W ubiegłym roku w ten sposób Zarząd Województwa Śląskiego dofinansował 11 projektów na łączną  kwotę ok. 908 tys. złotych. Warunki konkursu zamieszczono na stronie intenetowej Województwa Śląskiego Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.