Milion na zabytki

Można starać się o dotacje w ramach konkursu wniosków na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane w 2011 przy zabytkach wpisanych do rejestru.
W tym roku Zarząd Województwa przeznaczył milion złotych na realizację projektów związanych z konserwacją tzw. zabytków ruchomych, jak np. rzeźby, obrazy, polichromie, rękodzieło artystyczne. Dofinansowanie jest też przeznaczone na kontynuację prac konserwatorskich z lat ubiegłych, niezależnie od źródła pozyskanych wcześniej dotacji.

Wsparcie w ramach konkursu można pozyskać m.in. na ekspertyzy i badania konserwatorskie, projekty budowlane oraz dotyczące odtworzenia kompozycji wnętrz. Wsparcie może być także przeznaczone na prace konserwatorskie oraz zabezpieczające budynki, jak izolacje, instalacje przeciwwłamaniowe i przeciwpożarowe.

Dotacja może być udzielona każdemu, kto jest właścicielem lub posiadaczem zabytku, znajdującego się w województwie śląskim i wpisanego do rejestru zabytków. Konkurs nie obejmuje zabytków w posiadaniu jednostek organizacyjnych zaliczanych do sektora finansów publicznych.

W tym roku wnioski można składać w ramach dwóch naborów. Pierwszy termin to 4 marca, a drugi 30 czerwca.
W przypadku, gdy wszystkie środki finansowe zostaną w całości wykorzystane na projekty zgłoszone w pierwszej edycji, drugi nabór nie zostanie przeprowadzony.

W ubiegłym roku w ten sposób Zarząd Województwa Śląskiego dofinansował 11 projektów na łączną  kwotę ok. 908 tys. złotych. Warunki konkursu zamieszczono na stronie intenetowej Województwa Śląskiego Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU