PARTNER PORTALU
  • BGK

Milion zł w budżecie obywatelskim Zakopanego

  • PAP    4 kwietnia 2014 - 16:19
Milion zł w budżecie obywatelskim Zakopanego

- Władze Zakopanego chcą przeznaczyć 1 mln zł na budżet obywatelski. Swoje pomysły na wydanie miejskich pieniędzy mieszkańcy miasta będą mogli zgłaszać od początku maja do końca czerwca - poinformował w piątek podczas konferencji prasowej burmistrz Janusz Majcher.
W lipcu podczas głosowania mieszkańcy Zakopanego sami wybiorą, na co pieniądze zostaną wydane.

"Proponując budżet obywatelski, wychodzimy naprzeciw mieszkańcom. Chciałbym, aby zakopiańczycy zaangażowali się w kształtowanie budżetu obywatelskiego i zgłaszali pomysły na realizację małych projektów takich jak ścieżki rekreacyjne, place zabaw" - powiedział burmistrz.

Każdy wniosek musi zawierać przynajmniej dziesięć podpisów z poparciem. Jedynym ograniczeniem jest to, że realizacja zgłaszanej inwestycji nie może przekroczyć przeznaczonego na ten cel budżetu, czyli 1 mln zł.

Głosowanie będzie miało charakter otwarty. Mieszkańcy będą mogli oddać swój głos bezpośrednio w wyznaczonych punktach, oraz za pomocą internetu lub poczty. Projekty które otrzymają największą liczbę głosów i zostaną pozytywnie zweryfikowane, będą realizowane na przełomie 2014 i 2015 r.

Władze miasta rozpoczęły już kampanię informującą mieszkańców o budżecie obywatelskim.

Budżet obywatelski będzie realizowany w Zakopanem po raz pierwszy. Roczny budżet miasta to około 100 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.