Milion złotych na pomysły mieszkańców

  • sztafeta.pl
  • 22-05-2014
  • drukuj
Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Przytuła zainicjował kampanię informacyjną dotyczącą wprowadzenia w Stalowej Woli budżetu obywatelskiego. Organizatorzy akcji będą szukać poparcia dla tej inicjatywy u mieszkańców. Na budżet obywatelski chcieliby przeznaczyć milion złotych.
Milion złotych na pomysły mieszkańców

Mieszkańcy mogliby sami zadecydować o tym, na co przeznaczyć te pieniądze. A jak mówi Dariusz Przytuła, drobnych inwestycji, ale ważnych z punktu widzenia mieszkańców jest sporo. Są to między innymi plac zabaw na osiedlu Zasanie, bulwary nadsańskie, ulica Braci Szumielewiczów, skatepark czy parkingi na osiedlu centralnym.

- Jest to inicjatywa, która ma zachęcać do aktywności obywatelskiej. Budżet obywatelski uczy współodpowiedzialności. Obywatel zyskuje poczucie współrządzenia i tego, że ma na coś wpływ - mówi posłanka Renata Butryn, która objęła akcję swoim patronatem.

Szczegóły kampanii znajdują się na stronie internetowej www.budzetobywatelski.net

Przeciwnikiem wprowadzania w mieście budżetu obywatelskiego jest prezydent Andrzej Szlęzak. Konferencja miała pierwotnie odbyć się w budynku Biblioteki Międzyuczelnianej. Okazało się jednak, że organizatorzy musieli poszukać sobie innego lokum, bo prezydent nie zgodził się na to, by konferencja odbyła się w gmachu biblioteki. Ostatecznie inicjatorzy kampanii zdecydowali się na wynajęcie pomieszczenia w Inkubatorze Technologicznym.

Czytaj też: Budżet obywatelski antagonizuje obywateli 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU