Miliony z budżetów miast utopione w futbolu

  • przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 13-12-2013
  • drukuj
W ostatnich latach polskie miasta na wsparcie klubów piłkarskiej ekstraklasy wydały ze swoich budżetów kilkadziesiąt, a jeśli liczyć budowę stadionów, kilkaset milionów złotych - pisze "Gazeta Wyborcza".
Miliony z budżetów miast utopione w futbolu

Sumy inwestowane w futbol mogą budzić zastanowienie, zwłaszcza biorąc pod uwagę dość mizerne wyniki polskich piłkarzy.

- Futbol jest działalnością komercyjną i powinien być finansowany z prywatnego kapitału - przekonuje w rozmowie z wyborczą ekonomista Ryszard Petru.

- Inwestowanie w kluby piłkarskie w Polsce nie jest dobrym biznesem, w zasadzie nikt na tym nie zarabia. Gdybym dysponował 20 mln zł i chciał je w coś zainwestować, to z pewnością nie byłby to klub piłkarski - podkreśla.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

A jakie uzasadnienie ponoszenia takich wydatków z publicznej kasy przedstawił ojciec miasta Zabrza. Wrocławia, Łodzi, matka Gronkiewicz Waltz ?

stan, 2013-12-13 18:35:22 odpowiedz

Odwołanie się władzy do najniższych instynktów jak właśnie piłka nożna, która za Górskiego była sztuką, a później stała się rozrywką tałatajstwa i żulerni jest przejawem neokolonialnej polityki nastawionej na tzw. uszczęśliwienie szarej masy zamiast wydać np,. na boiska szkolne, koszykówki jak w USA.... Jesli już ich musimy naśladować, to naśladujmy dobre a nie złe rzeczy!? rozwiń

glews, 2013-12-13 17:09:18 odpowiedz

naprzyklad Zabrze.Klub bylejaki,kibole robią bałagan mówiąc delikatnie ,większość mieszkańców ma gdzieś futbol,a prezydent inwestuje w to obrzydlistwo.Nowy stadion - olbrzymi - prawie jak w Monachium spowodował olbrzymie zadłużenie miasta,spowodował zniszczeni wspaniałych drzew posadzonych z rozmysl...em przez poprzednich gospodarzy Hindenburga - Ohydna konstrukcja zasłoniła perełkę architektury - kościół Św.Józefa,oraz Ogród Botaniczny - też założony za czasów gdy miasto nazywało się Hindenburg.A wszystko dla lobby piłkarsko- górniczego -tu zabytkowa kopalnia - mam nadzieję,że się zawali. rozwiń

zniesmaczony, 2013-12-13 16:44:25 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU