PARTNER PORTALU
 • BGK

Miliony z budżetów miast utopione w futbolu

 • przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    13 grudnia 2013 - 08:39
Miliony z budżetów miast utopione w futbolu

W ostatnich latach polskie miasta na wsparcie klubów piłkarskiej ekstraklasy wydały ze swoich budżetów kilkadziesiąt, a jeśli liczyć budowę stadionów, kilkaset milionów złotych - pisze "Gazeta Wyborcza".
Sumy inwestowane w futbol mogą budzić zastanowienie, zwłaszcza biorąc pod uwagę dość mizerne wyniki polskich piłkarzy.

- Futbol jest działalnością komercyjną i powinien być finansowany z prywatnego kapitału - przekonuje w rozmowie z wyborczą ekonomista Ryszard Petru.

- Inwestowanie w kluby piłkarskie w Polsce nie jest dobrym biznesem, w zasadzie nikt na tym nie zarabia. Gdybym dysponował 20 mln zł i chciał je w coś zainwestować, to z pewnością nie byłby to klub piłkarski - podkreśla.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • stan, 2013-12-13 18:35:22

  A jakie uzasadnienie ponoszenia takich wydatków z publicznej kasy przedstawił ojciec miasta Zabrza. Wrocławia, Łodzi, matka Gronkiewicz Waltz ?
 • glews, 2013-12-13 17:09:18

  Odwołanie się władzy do najniższych instynktów jak właśnie piłka nożna, która za Górskiego była sztuką, a później stała się rozrywką tałatajstwa i żulerni jest przejawem neokolonialnej polityki nastawionej na tzw. uszczęśliwienie szarej masy zamiast wydać np,. na boiska szkolne, koszykówki jak w USA.... Jesli już ich musimy naśladować, to naśladujmy dobre a nie złe rzeczy!?  rozwiń
 • zniesmaczony, 2013-12-13 16:44:25

  naprzyklad Zabrze.Klub bylejaki,kibole robią bałagan mówiąc delikatnie ,większość mieszkańców ma gdzieś futbol,a prezydent inwestuje w to obrzydlistwo.Nowy stadion - olbrzymi - prawie jak w Monachium spowodował olbrzymie zadłużenie miasta,spowodował zniszczeni wspaniałych drzew posadzonych z rozmysl...em przez poprzednich gospodarzy Hindenburga - Ohydna konstrukcja zasłoniła perełkę architektury - kościół Św.Józefa,oraz Ogród Botaniczny - też założony za czasów gdy miasto nazywało się Hindenburg.A wszystko dla lobby piłkarsko- górniczego -tu zabytkowa kopalnia - mam nadzieję,że się zawali.  rozwiń