PARTNER PORTALU
 • BGK

Miłocin i Pogwizdów Nowy nie chcą być częścią Rzeszowa. Zakończyły się konsultacje

 • TK    8 marca 2018 - 09:28
Miłocin i Pogwizdów Nowy nie chcą być częścią Rzeszowa. Zakończyły się konsultacje
Mieszkańcy Miłocin i Pogwizdów Nowy nie chcą być częścią Rzeszowa (fot.Facebook/Rzeszów - stolica innowacj

Zakończyły się konsultacje społeczne w gminie Głogów Małopolski w sprawie zmiany granic miejscowości Miłocin i Pogwizdów Nowy. Mieszkańcy mieli zdecydować, czy chcą być dołączeni do Rzeszowa. Zdecydowana większość głosujących była przeciw.
W poniedziałek i wtorek, 5 i 6 marca w gminie Głogów Małopolski odbywały się konsultacje społeczne, które dotyczyły zmiany granic miejscowości Miłocin i Pogwizdów Nowy i włączenia ich do miasta Rzeszów. Jak poinformował, w głosowaniu wzięło udział 1399 mieszkańców na ponad 15 tys. uprawionych. 

Czytaj także:Nowe i większe miasta na mapie Polski od 2018 r.

Biorący udział w konsultacjach odpowiadali na pytanie: "Czy jesteś za przyłączeniem sołectw Miłocin i Pogwizdów Nowy do gminy Miasto Rzeszów?”. Odpowiedzi „JESTEM ZA” udzieliło 403 mieszkańców, odpowiedzi „JESTEM PRZECIW” udzieliło 960 mieszkańców, a 5 osób wstrzymało się od głosu.

Rzeszów już od dawna podejmuje działania, aby poszerzyć granice miasta kosztem sąsiednich gmin. Jak uważają tamtejsze władze, powiększenie obszaru do 200 km kw. i wzrost liczby mieszkańców do 200 tys. jest drogą do dalszego intensywnego rozwoju nie tylko miasta, ale i całego regionu. 

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, od lat stara się przyłączyć do miasta część sąsiadujących z nim terenów. W ostatnim czasie udało się włączyć tylko Bziankę z gminy Świlcza.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • Ogr, 2018-03-13 19:42:08

  Co to za brednie?! Większość mieszkańców Miłocina i Pogwizdowa jest za przyłączeniem się do Rzeszowa... Sprawdźcie proszę wyniki głosowań na spotkaniach wiejskich zainteresowanych sołectw...
 • PN , 2018-03-11 15:46:24

  Kto to napisał?! Przecież to jest artykuł sponsorowany! Mieszkańcy obu sołectw są ZA przyłączeniem do Rzeszowa. To burmistrz jest przeciw. Ten portal schodzi na psy.
 • brutalna PRAWDA, 2018-03-11 14:15:43

  "Mieszkańcy gminy czyli inne wioch hucisko ,styków przewrotne itp.. nie chcą by miłocin i pogwizdów nowy zostały osiedlami Rzeszowa " TAK POWINIEN BRZMIEĆ TYTUŁ ARTYKUŁU Taka JEST PRAWDA !!!