PARTNER PORTALU
  • BGK

Mimo kryzysu kultura warmińsko-mazurska nie ucierpi

  • PAP    23 listopada 2012 - 16:35
Mimo kryzysu kultura warmińsko-mazurska nie ucierpi

Podczas gali zorganizowanej w domu kultury w Lidzbarku Warmińskim zainaugurowano sezon kulturalny na Warmii i Mazurach. W tym roku placówki kultury w regionie będą miały tyle samo pieniędzy, co w roku ubiegłym tj. 50 mln zł.
Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego organizuje inaugurację sezonu kulturalnego co roku w innej jednostce. Przed rokiem była to nowo zbudowana filharmonia, w tym roku - dom kultury w Lidzbarku Warmińskim.

Podczas inauguracji sezonu władze regionu poinformowały, że mimo kryzysu placówki kultury otrzymają w budżecie na 2013 rok tyle samo pieniędzy co przed rokiem, tj. 50 mln zł. Samorząd regionalny opiekuje się 12 placówkami kultury m.in. teatrami w Olsztynie i Elblągu, filharmonią oraz Muzeum Warmii i Mazur.

W czasie uroczystości doszło także do symbolicznego przekazania bogatego księgozbioru bibliofila, dziennikarza i regionalisty Władysława Ogrodzińskiego przyzamkowej bibliotece w Lidzbarku. Ogrodziński zmarł na początku roku, a że był honorowym obywatelem Lidzbarka zgodnie z jego wolą to tego miasteczka ma trafić jego księgozbiór.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.