PARTNER PORTALU
  • BGK

Minister Bieńkowska u prezydenta Tarnowa

  • GK    9 lipca 2013 - 15:49
Minister Bieńkowska u prezydenta Tarnowa

Wizja rozwoju Tarnowa do 2020 r. oraz możliwości finansowania projektów miejskiego samorządu były głównymi tematami rozmów minister Elżbiety Bieńkowskiej z prezydentem Tarnowa Ryszardem Ścigałą.
Podczas spotkania przedstawiciele Urzędu Miasta Tarnowa zaprezentowali kluczowe elementy Strategii Rozwoju Miasta „Tarnów 2020". Strategia została przyjęta w czerwcu 2011 r.

Wyzwania stojące przed miastem podzielono na trzy obszary - rozwój gospodarczy, komfort życia i regionalne oddziaływanie. Samorząd chce, by w 2020 r. Tarnów był miastem atrakcyjnym inwestycyjnie, innowacyjnym i przyjaznym mieszkańcom.

Minister Elżbieta Bieńkowska zapoznała się również z propozycjami najważniejszych projektów, które miasto chciałoby zrealizować w najbliższych latach i pozyskać na nie dofinansowanie unijne.

Dotyczą one m.in. współpracy na rzecz rozwoju potencjalnego obszaru funkcjonalnego wyznaczonego przez miasta Tarnów, Mielec, Dąbrowę Tarnowską i Dębicę, budowy Regionalnej Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych - Ekospalarnia, w Tarnowie czy utworzenia w Tarnowie Centrum Usług Wspólnych dla 30 gmin Małopolski.

Spotkanie pozwoliło doprecyzować zakres przedsięwzięć, a także ocenić realne szanse na realizację i dofinansowanie ze środków UE. Istotnymi z punktu widzenia tematami, o których rozmawiano podczas wizyty minister Bieńkowskiej były również inwestycje infrastrukturalne, w tym drogowe.

Ponadto, prezydent miasta zadeklarował przystąpienie do Platformy Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, prowadzonej przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.