PARTNER PORTALU
  • BGK

Minister finansów blokuje wypłaty

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    17 października 2011 - 06:54
Minister finansów blokuje wypłaty

Samorządy nie dostają na czas środków na wypłatę dodatków dla pracowników socjalnych, więc, finansują je z pieniędzy przeznaczonych na realizację innych zadań.
Każdy pracownik socjalny pracujący w terenie, zwłaszcza przeprowadzający rodzinne wywiady środowiskowe, ma prawo do specjalnego dodatku do wynagrodzenia w wysokości 250 zł miesięcznie. Problem w tym, że gminy wciąż nie dostały na ten cel pieniędzy – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Pracownicy socjalni to głównie kobiety

Musiały więc znaleźć pieniądze we własnych budżetach. Na przykład Wrocław w tym roku na dodatki przeznaczy około 800 tys. zł, Poznań – 577,5 tys. zł, a Lublin – 0,5 mln zł. W Opolu dodatki są finansowane z pieniędzy na bieżącą działalność ośrodka.

Czytaj też: Nielubiany kontrakt socjalny

Jak informuje resort finansów, przygotowywana jest decyzja, która uruchomi środki z rezerwy budżetowej, ale tylko na dofinansowanie wypłaty dodatków.

To kolejny w tym roku przypadek, gdy budżet przestaje dotować zadania samorządów, które do tej pory były finansowane centralnie – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.