Minister finansów przegrał z samorządem

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 26-08-2011
  • drukuj
Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną ministra, który domagał się zwrotu części dotacji na budowę Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie Lubelskim.
Minister finansów przegrał z samorządem
Wcześniej zwrotu do budżetu 760 tys. zł zażądał wojewoda lubelski, zobligowany przez Najwyższą Izbę Kontroli – pisze „Rzeczpospolita”.

NIK twierdziła, że z części pieniędzy z dotacji celowej, z budżetu państwa, zakwalifikowanych do wydatków niewygasających z upływem 2007 r., zapłacono faktury wystawione dopiero w 2008 r. na wykonanie przyłącza kanalizacji sanitarnej i osprzętu łóżek. Nie spełniało to kryteriów takich wydatków.

W 2010 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uwzględnił skargę woj. lubelskiego i uchylił decyzje ministra finansów oraz wojewody. Sąd całkowicie oczyścił zarząd województwa lubelskiego z zarzutu nieprawidłowości w gospodarowaniu środkami z budżetu państwa.

Postępowanie wyjaśniające wobec marszałka, wicemarszałków i dwóch członków zarządu województwa lubelskiego umorzył również rzecznik dyscypliny finansów publicznych.

Mimo to minister finansów wniósł skargę kasacyjną, domagając się uchylenia wyroku WSA. NSA podzielił stanowisko sądu I instancji, że wydatki na pokrycie umów z 2008 r. mieściły się w celu dotacji.

Szpital w Chełmie Lubelskim, który zaczęto budować w 1981 r., a w 1999 r. przejął go samorząd, został oddany do użytku w 2009 r. – informuje „Rzeczpospolita”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Najwięcej zamiesznia jeden Pan z PSL-u w Chełmski szpitalu namieszał.Przpomnijcie Chełmianie sobie nazwisko tego Pana i jeszcze drugiego co startuje w wyborach do parlamentu.Źeby pamięć mieć to trzeba pamiętać,czytać i cwiczyć,by w przyszłości czyny hańiebne komuś wyliczyć.

Pamiętający, 2011-08-26 11:39:02 odpowiedz

NARESZCIE ! juz traciliśmy nadzieje. JAK DŁUGO MAMY CZEKAĆ na życzliwe traktowanie przez ministerstwo ?

tęskniący za normalnością, 2011-08-26 10:55:37 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU