PARTNER PORTALU
 • BGK

Minister finansów wypowie się o parabankowych pożyczkach samorządów

 • Bartosz Dyląg    5 marca 2014 - 00:15
Minister finansów wypowie się o parabankowych pożyczkach samorządów

Do ministra finansów wpłynie poselska interpelacja na temat samorządowych pożyczek w parabankach. To reakcja na nasz tekst opisujący to zjawisko.
Kilkanaście dni temu pisaliśmy o tym, że część samorządowców zachowuje się niczym hazardziści. Korzystają z usług firm pożyczkowych zaciągając pożyczki o oprocentowaniu rzędu nawet kilkudziesięciu czy kilkuset procent. Sytuacja jest bardzo niepokojąca, ponieważ Ministerstwo Finansów poinformowało nas, że nic nie wie o tym, by jednostki samorządu terytorialnego pożyczały w parabankach.

Czytaj też: Samorządy pożyczają w parabankach? Ministerstwo Finansów o niczym nie wie

Zdaniem Marzeny Machałek, przewodniczącej sejmowej podkomisji ds. finansów samorządowych sprawa jest skandaliczna, ponieważ resort finansów nie chce przyznać się do tego zjawiska, udając, że problemu samorządowych pożyczek w parabankach nie ma.

Marzena Machałek zapowiada, że będzie domagać się od Ministerstwa Finansów wyjaśnienia i zbadania sytuacji. Przygotowuje interpelację, czy resort kontroluje sposób zadłużania się samorządów.

- Chcę uzyskać konkretną odpowiedź, jaka jest skala zadłużania się samorządów w parabankach i czym to może grozić dla finansów publicznych - wyjaśnia przewodnicząca podkomisji ds. finansów samorządowych.

Machałek rozważa też zadanie na najbliższym posiedzeniu Sejmu bezpośredniego pytania w sprawach bieżących do ministra finansów. Dzięki temu sprawa zaistniałaby na posiedzeniu plenarnym Sejmu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • dziękuję państwu za uwagę, 2014-03-05 17:02:06

  Polak + publiczne pieniądze = katastrofa.
 • ufff, 2014-03-05 14:22:15

  Ha ha, idą wybory, lepej się zadłużyć i zrobić cokolwiek, niż nie zrobić nic - tak uważa część naszych włodarzy... A że drogo? Kogo to obchodzi, przecież to nie z ich prywatnych pieniędzy będzie spłacane (a szkoda!).
 • OOO, 2014-03-05 10:15:39

  chyba tylko CBA ustali motywy tych działań