PARTNER PORTALU
  • BGK

Minister wykupi OC dla aparatu skarbowego?

  • przegląd prasy/Puls Biznesu    14 października 2009 - 09:22
Minister wykupi OC dla aparatu skarbowego?

Na fiskalnych urzędników padł blady strach. Boją się odpowiedzialności za popełnione błędy.
Urzędnicy skarbowi chcą, żeby minister finansów ubezpieczył ich od kar finansowych za bezprawne decyzje, bo prace nad projektem ustawy o materialnej odpowiedzialności urzędników za bezprawne decyzje nabierają tempa.

"Urzędnik, który wyda błędną decyzję, miałby zostać pociągnięty do osobistej odpowiedzialności materialnej. Ta ustawa jest niebezpieczna, gdyż jest niejasna. Odpowiedzialność finansowa może spadać na urzędników nawet wtedy, gdy ich wina będzie wątpliwa. A urzędników po prostu nie stać na opłacenie adwokata, o ewentualnyzapłaceniu odszkodowania już nie wspominając - mówi w "Pulsie Biznesu"  Tomasz Ludwiński, przewodniczący "S" skarbowców."

Maria Tomaszewska-Pestka z departamentu OC Ergo Hestii bez ogródek mówi, że urzędnicy powinni ubezpieczać się indywidualnie. I pyta: dlaczego z budżetu państwa miałyby iść pieniądze na pokrycie urzędniczego niedbalstwa? 
 
Resort finansów - póki co - nie wie czy załatwi podwładnym grupowe ubezpieczenie. To wiele milionów złotych. W polskim aparacie skarbowym pracuje 60 tys. osób. Składka ubezpieczenia na jedną osobę mogłąby wynieść nawet 50 złotych na rok.<BR><BR>

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.